رضا اسلامی: برانداز نیستم، جرم انتسابی واهی‌ست

امروز فایلی صوتی از رضا اسلامی، استاد دانشگاه شهید بهشتی که چند ماه قبل بازداشت شده و هم‌اکنون در زندان است منتشر شد.

به گزارش انصاف نیوز متن کامل پیام صوتی آقای اسلامی به این شرح است:

«سلام به همه‌ی دوستان، عزیزان و همکاران

قریب به سه ماه از بازداشت من می‌گذرد، می‌خواستم اول تشکر کنم از همه‌ی دوستان، اساتید، مسئولان، وکلا و همینطور اعضای خانواده‌ام که همگی در پیگیری پرونده و همینطور با ابراز لطف، حمایت کردند و همینطور از دانشجویان عزیز؛ از همه تشکر می‌کنم.

این هفته کیفرخواستی برای من صادر شده و منتظرجلسه‌ی دادرسی در دادگاه هستم. اتهام وارده همکاری با دولت آمریکا است؛ در حالی که من در هیچ زمانی و در هیچ سطحی و با هیچ فرد یا نهاد دولتی آمریکا کوچکترین ارتباط، تماس یا رابطه‌ای نداشتم که این موضوع مورد تایید بازجویان و ضابطین نیز بوده.

اقدامی که ما انجام دادیم برگزاری یک دوره‌ی آموزشی پنج روزه‌ی حقوق در کشور چک بوده که توسط یک نهاد آکادمیک برای پانزده نفر از دانشجویان برگزار شده که حامی مالی این دوره‌ی پنج روزه یک سازمان مردم نهاد آمریکایی بوده است و در هیچ مقطعی کوچکترین ارتباطی با هیچ فردی از دولت [آمریکا] نبوده، ضابطین البته اعتقاد دارند که این سازمان مردم نهاد با یکی از نهادهای دولتی [آمریکا] رابطه داشته؛ که در صورت صحت هم من کاملا از آن بی خبر هستم. و من هیچ ارتباطی با هیچ نهاد دولتی [آمریکا] در هیچ سطحی نداشته‌ام. البته شاید بهتر بود که بیشتر احتیاط می‌کردیم و یا اصلا مشارکت آن سازمان مردم نهاد آمریکایی را قبول نمی‌کردیم اما جرم انتسابی کاملا واهی و بی اساس است؛ نه عنصر مادی جرم که ارتباط باشد وجود دارد و نه عنصر معنوی جرم که قصد ارتباط باشد وجود ندارد.

بنده نه مخالف، نه معترض و نه برانداز هستم و کار علمی و آکادمیک من کاملا از مسائل سیاسی، امنیتی و روابط خارجی دور بوده است. سابقه‌ی تدریس و ده کتاب و هفتاد مقاله‌ی منتشر شده از من این مطلب را روشن می‌کند.

به هر حال، من خواستم که با این پیام شما را از جریان امر آگاه کنم و امیدوارم همکاران عزیز برداشت غیرواقعی از پرونده نداشته باشند، و همینطور امیدوارم که همکاران، استادان و دوستان، فردی و یا جمعی اگر مایل باشند با تهیه نامه‌ای بدون ورود به پرونده  و ارسال آن به قاضی پرونده از طریق وکیل من از شخصیت علمی و غیر سیاسی و غیر معترض و غیر برانداز من حمایت کنند. امیدوارم حمایت باعث شود که دادگاه مربوطه با رافت و نگاه قضایی و نه نگاه امنیتی – که آن هم در جای خودش قابل تحسین است – با موضوع برخورد بکند و فرصت خدمت را از من دریغ نکند.

از لطف و مهربانی همه‌ی شما تشکر می‌کنم و برای همه در این ایام کرونایی سلامتی آرزو می‌کنم و امیدوارم فرصتی باشد که دیدارها تازه شود».

مطالب مرتبط:

توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره‌ی دستگیری رضا اسلامی

یادداشت عماد باقی درباره‌ی بازداشت رضا اسلامی

درباره مصائب حقوق بشر

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. به زودی با تشکیل دادگاه همه چیز معلوم خواهد شد
  یعنی شما با این عنوان یدک کشی نفهمید که سازمان های مردم نهاد آمریکا جاسوس تشریف دارند؟؟؟؟

  2
  4
 2. ایشان با ساده لوح است یا جاسوس..تنها افراد ساده لوح باور می کنند که سازمان های مردم نهاد !!آمریکایی ابزار دست سازمان سیا نیستند. امربکایی ها از هر وسیله ای برای جاسوسی و نفوذ بهره می برد ایشان مقل کبک سر کچلخودسان را زیر برف نکنند چرا که حتا روستایی هایی که با سیاست یرو کار ندارند حرفهای او را باور نمی کنند.

  1
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن