انتقاد عارف از «رد صلاحیت گسترده داوطلبان اصلاح‌طلب شوراها»

محمدرضا عارف، نماینده‌ی مردم در مجلس دهم خواستار تجدیدنظر در تایید صلاحیت داوطلبان اصلاح‌طلب شوراها شد و گفت: اخبار واصله حاکی از رد صلاحیت گسترده داوطلبان اصلاح‌طلب شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا عارف طی پیامی که در صفحه شخصی خود در پیام رسان اینستاگرام منتشر کرد، نوشت: ‌روز شوراهای اسلامی شهر و روستا را گرامی می‌دارم و به روان پاک آیت الله سید محمود طالقانی، متفکر بزرگ، منادی سازگاری اسلام و حقوق شهروندی، که اصل مهم شوراها با درایت ایشان در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، جای گرفت، درود می‌فرستم.

وی افزود: یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت و گفتمان اصلاحات، اجرای این اصل معطل مانده‌ قانون اساسی بود. دولت اصلاحات در عرصه‌ عمل نشان داد که واگذاری امور شهرها و روستاها به شهروندان، گامی مهم در توسعه کشور، توزیع قدرت و تحکیم جمهوریت نظام است. متاسفانه برخی دخالت‌های نابجا و جناحی، مانع وصول شوراها به توسعه‌ مناطق مختلف شده است.

این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه اخبار واصله حاکی از رد صلاحیت گسترده داوطلبان اصلاح‌طلب شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور است، خاطرنشان کرد: حوزه مدیریت شهری باید از وجود افراد متخصص و آشنا به حوزه شهری بهره‌مند شده و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فرصتی است برای حضور این افراد. اینکه بعضا با نگاه سیاسی و جریانی به افراد صاحب صلاحیت اجازه حضور در انتخابات داده نشود ظلم در حق شهروندان، بی‌توجهی به حق شهروندی نامزدهای انتخاباتی و در یک کلمه مانع‌آفرینی در مسیر توزیع قدرت و توسعه‌ی کشور است.

عارف گفت: هیئت‌های نظارت را دعوت به تجدیدنظر جدی و الگوبرداری از ارزش‌هایی که تاکنون جواب داده، از جمله نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس دهم، در این زمینه می‌نمایم. در مجلس دهم، نهایت انصاف و دقت را در تایید صلاحیتِ به خصوص اصولگرایان داشتیم و اجازه ندادیم مصالح عمومی کشور، بازیچه‌ سیاست بازی‌ها شود.

وی تصریح کرد: از دوستان عضو هیات‌های نظارت انتظار می‌رود مصالح جناحی خود را مانعی در برابر حقوق انتخاب کنندگان، انتخاب شوندگان و مصالح و منافع مناطق مختلف قرار ندهند. امروز و فردای ایران اسلامی، نیازمند بهره‌مندی از توان متخصصان در حوزه‌های مختلف است. بیایید و با رعایت انصاف، عدالت و مصالح ملت و کشور، مصالح عمومی را وجه‌المصالحه منافع جناحی نکنید.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا