خرید تور نوروزی

اظهارات صریح محمدحسین جعفریان درباره افغانستان: «اشتباه می‌کنید»

اظهارات صریح محمدحسین جعفریان، کارشناس مسائل افغانستان و رایزن فرهنگی سابق سفارت ایران در کابل درباره‌ی تحولات اخیر در افغانستان که در لایو اینستاگرامش گفته شده را به نقل از کانال تلگرامی مهدی نصیری می‌خوانید:

«من قید همه‌چیز را زدم اما مرگ یک‌بار و شیون یک‌بار. ممکن‌ست بازداشت شوم و لایوهایم قطع شود. پس خداحافظی می‌کنم با شما بینندگان این لایو!

شما فهم سیاسی ندارید و دارید به نسل‌کشی فارس‌زبانان در افغانستان کمک می‌کنید

اول مخالف احمدشاه‌مسعود بودید و بعد پشیمان شدید و او را بالابردید و گفتید شیر پنجشیر و حالا دوباره دارید اعتبار خانواده‌اش را به گ… می‌کشید

خانواده‌ی‌ احمدشاه‌مسعود بیست‌سال با حمایت سردار سلیمانی در ایران زندگی کردند و حالا پسرش را متهم به ارتباط با صهیونیزم می‌کنید.‌ پس یک‌ پرونده هم باید برای قاسم‌سلیمانی ترتیب دهید

پسرش بارها از من خواست واسطه شوم تا پیغام درخواست حمایتش را به شما برسانم اما محل نگذاشتید و او هم به ناچار از آمریکا درخواست کمک کرد.

با ده‌هزار توئیت و یک عکس مربوط به دو سال پیش پروژه تخریب او را انجام دادید. ما خر نیستیم و می‌فهمیم.

قلب قسمت‌های فارس‌زبان در حال تخلیه و جایگزینی با پشتون‌زبانان است و شما نمی‌بینید.

در حال انجام یک اشتباه‌تاریخی و آسیب به دو ملت و دو کشور هستید.

مگر من آدم نیستم؟ من آنجا در افغانستان بیست‌سال کار کردم. تا مرز چین پیاده رفتم. دوبار جانباز شدم. با احمدشاه‌مسعود زندگی کردم. با رهبر راجع به مسائل آنجا جلسه‌ی خصوصی داشتم. چرا از من نظر نمی‌خواهید؟

چقدر می‌خواهید دروغ بگوئید؟ شرم کنید. فضای مجازی عقوبت واقعی دارد. خجالت بکشید.

به شهید بهشتی شما اتهام می‌زدید. شهید آوینی را هم اگر روی مین نمی‌رفت شما یک‌سال بعد می‌کشتید.‌ برای قاسم سلیمانی هم شما پرونده می‌سازید. چون او برای خانواده‌ی مسعود در ایران خانه اجاره‌ کرده‌بود.

اگر نظرتان این‌ست که ارتباط با طالبان منافع‌ملی ایران را تامین می‌کند به صراحت بگوئید؛ که البته اشتباه فکر می‌کنید. من دلائل بسیاری دارم که به نفع ایران نخواهد بود.

چرا برای پاسخ به دوگانگی رفتارتان در افغانستان، پسر مسعود را بی‌اعتبار و همسرش را گریان می‌کنید؟ چرا هیچ مواضع مشخصی ندارید؟

تاجیک‌ها در حال انتقال به آفریقا هستند و زمین‌های آنها به پشتون‌ها واگذار می‌شود.‌ این نابودی یک زبان و یک نسل است.

سران طالبان با هواپیمای آمریکائی به کابل آمدند و با رادیو اسرائیل مصاحبه کردند و از حزب‌الله برائت کردند و پیام تبریکش را بی‌پاسخ گذاشتند. چرا این‌چیزها را نمی‌فهمید؟

شما در حال ارتکاب یک اشتباه تاریخی هستید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. دوست عزیز استباه نمیکنن. جریان نفوذ انگلیسی- یهودی که در ۲۵۰ سال گذشته در ایران و خاورمیانه تاریخ ساز و جریان ساز بودن هم در حال انجام کارشون هستن.نحوه جدایی هرات از ایران رو که فراموش نکردیم.

  5
  2
 2. جالبه که مثل همیشه برای به کرسی نشوندن آنچه خود درست میدانیم از شهدا و رهبری مایه میذاریم ، افغانستان رو باید از دید افغان ها بررسی کرد تا آنچه به نیت ثواب برایشان انجام میدهیم به کباب شدنشان نینجامد! بیست سال فارسی زبانان در افغانستان زیر لگد آمریکا بودن ساکت بودید حالا همه چیز را وسط کشیدید به چه نیتی؟! یکم برای مخاطب شعور لحاظ کنید بد نیست!

  1
  6
 3. طالبان هم برای ایران وپاکستان دردسرساز می شود.همین الان پاکستان با طالبان خودش درگیر است وکشته داده است مجسمه ی محمدعلی جناح منفجر شده است گروهای سلفی وتجزیه طلب روحیه گرفتن آقای جعفریان راست می گویند عاقل باشید همین که طالبان با آمریکا مشکل داشته نمی تواند دلیل منطقی برای خوب بودنش باشد.

 4. چقدر نادان و پلید هستند آنها که چشم به روی این گفته های جعفریان بستند و امروز صدها شیعه هزاره در افغانستان سلاخی می‌شود که حامیان رذل طالبان در خون ها شریک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا