ماجرای عجیب لغو اردوی تیم ملی فوتبال زنان

خبرآنلاین نوشت: درحالی که تیم ملی زنان ایران با هدایت مریم ایراندوست برای نخستین بار در ازبکستان و با پشت سر گذاشتن تیم ملی اردن توانست راهی مسابقات نهایی جام ملتهای آسیا شود و حالا قصد بر این شده تا با تدارکی ویژه آنها به دهلی اعزام شوند، انتقاد نماینده مردم شهرکرد اردوی اروپایی این تیم را در آستانه لغو قرار داده است.

تیم فوتبال زنان ایران قرار بود پس از اردوی موفق در کیش راهی شارلوای بلژیک شود تا بعد از تمرین در امکانات و کمپ مجهز این تیم بلژیکی و چند بازی تدارکاتی به هندوستان اعزام شود اما انتقاد این نماینده مردم و طرح پرسش و احضار وزیر ورزش از سوی او سبب شده تا این اردو با مشکل مجوز روبروشود.

این نماینده مجلس به مالکین ایرانی باشگاه معترض است. خاندان بیات نوادگان مرتضی قلی بیات نخست وزیر رژیم پهلوی هستند که در سال ۱۳۳۷ از دنیا رفته است.

مرتضی قلی بیات نخست وزیر و وزیردارایی و رئیس شرکت ملی نفت ایران در چهار دهه نخست ۱۳۰۰ و خواهرزاده دکتر مصدق بوده است.

نوه های او سال‌هاست در فوتبال بلژیک فعالیت دارند و مهدی قلی بیات رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک و تیم برتر فوتبال دنیا در رنکینگ سال های اخیر بوده است.

این خانواده البته مالکیت باشگاه شارلوا را هم از سه دهه قبل در اختیار دارد.

جالب اینجاست که آنها از دهه ۹۰ میلادی بسیاری از بازیکنان سرشناس ایرانی را با خود به بلژیک برده اند و بسیاری از ملی پوشان ایرانی در همه این سال ها عضوی از این تیم بوده اند و همین حالا علی قلیزاده عضو تیم مردان و فرمانی همسر او و عضو تیم ملی زنان ایران در این باشگاه بازی می کنند.

جالب تر اینکه پدر این خانواده در سنین بالا عمرش بی هیچ مشکلی به ایران تردد دارد و به املاک و دارایی هایش سرکشی می کند.

اردوی شارلوا فرصتی بی نظیر و البته رایگان برای دختران ایران بود تا قبل از اولین حضور شان در جام ملت‌های آسیا حضور جمعی در کمپ پیشرفته اروپایی و البته تمرین مشترک با یک تیم مدرن اروپایی را تجربه کنند اما گلایه های این نماینده مجلس شورای اسلامی که در قالب درخواست به احضار وزیر به مجلس طرح و پیشتر در زمان حضور سه رئیس فدراسیون والیبال، کشتی و فوتبال در جلسه مربوط به اساسنامه های ورزشی و احتمال تعلیق ورزش ایران هم حضورا مطرح شده بود باعث عقب نشینی وزارت ورزش شده است.
همزمان با حملات و توهین های انجام گرفته به زهرا کودایی گلر توانمند تیم زنان ایران از سوی اردنی ها و پرونده سازی های انجام گرفته علیه تیم ایران، این لغو اردو می تواند بر مشکلات تیم در مسیر آماده سازی بیفزاید.

به نظر می‌رسد وزارت ورزش لازم است درباره این مساله روشنگری کند که اگر این خاندان دارای مشکل هستند، چرا اعمال محدودیت تنها درباره اردوی تیم زنان انجام می گیرد و مراودات شخصی و حتی ورزشی دیگر آنها دچار مشکل نمی‌شود و همچنین مشکلی برای سایر فوتبالیست‌ها ایجاد نمی‌شود؟

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا