خرید تور تابستان

«محمدرضا غلامرضا»؛ چهره‌ی امنیتی که معاون سیاسی وزیر کشور شد

روز گذشته سردار احمد وحیدی، وزیر کشور دولت سیزدهم در حکمی «محمدرضا غلامرضا» را به‌عنوان معاون سیاسی وزارت کشور منصوب کرد؛ اما آقای غلامرضا کیست و چه سوابقی دارد؟

به‌گزارش انصاف نیوز، پس از اعلام خبر این انتصاب برخی چهره‌های سیاسی و رسانه‌ای از اینکه فردی که هیچ سابقه‌ای از فعالیت‌های او در دسترس نیست معاون سیاسی وزیر کشور شده ابراز تعجب کرده و گروهی نیز حدس‌هایی پیرامون سابقه‌ی امنیتی «محمدرضا غلامرضا» مطرح کردند.

روزنامه‌ی ایران، ارگان رسانه‌ای دولت، در خبری پیرامون این انتصاب نوشته است «همرزم حاج قاسم معاون سیاسی وزارت کشور شد».

بنا بر آنچه این روزنامه از سوابق محمدرضا غلامرضا نوشته، معاون سیاسی جدید وزارت کشور در کارنامه‌ی کاری خود سِمَت‌هایی مانند معاونت نیروی قدس سپاه پاسداران در دوران فرماندهی سردار شهید قاسم سلیمانی، معاونت وزیر اطلاعات، ریاست سازمان اطلاعات تهران و… را بر عهده داشته است.

گفتنی‌ست پیش از «محمدرضا غلامرضا»، محمدباقر خرمشاد معاون سیاسی وزارت کشور بوده که پس از گذشت چند ماه و در فروردین ۱۴۰۱ از سمت خود کناره‌گیری کرد. برخی شنیده‌ها از اختلاف نظر او‌ و وزیر کشور در موضوعات مختلف از جمله انتصاب استانداران حکایت داشت.

سعید حجاریان در گفت‌وگوی چندی قبل خود با انصاف نیوز درباره‌ی استانداران منصوب‌شده در دولت سیزدهم گفته بود: «ترکیب استانداران را ببینید! بیشتر نظامی‌اند؛ گویی برای درگیری آماده می‌شوند، برای مواجهه با وقایع غیرمترقبه. منتظرند خبری بشود».

لازم به یادآوری‌ست که مسئولیت برگزاری انتخابات و ریاست ستاد انتخابات مهمترین وظیفه‌ی کاری معاونت سیاسی وزارت کشور به حساب می‌آید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. ایشون آقای حجاریان قبلا چی کاره بودن؟ پژوهشگرُ خبرنگارُ مهندس؟ پزشک؟
  علی ربیعی چی
  جواد جهرمی وزیر ارتباطات
  کل ستاد راس اصلاحات

  2
  3
 2. حتی اگر راس وزارت خانه هم قرار می‌گرفتند باز هم برای ایشون کم بود….مطمن باشید ایشون برای مبارزه با نفوذ اسراییل در داخل منصب گرفتند و مبارز قدری هستند..سوابق بسیار بالای امنیتی که هیچ وزیری نداشته…در آینده سیاسی ایران نقش های بالایی برای ایشون در نظر گرفته شده…موفق میشوند

  1
  2
 3. اقای غلامرضا مدیر باسابقه کارامد خدا ترس وازطبقه پایین هست ب دلایل امنیتی شایدازسوابق ایشون اطلاعاتی نباشه اما مدیری مدبر و باسواد وازهمه مهمتر باتجربه هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا