خرید تور تابستان

روایت احمد خاتمی و احمد علم‌الهدی از کاهش قیمت‌ها!

در حالی که چند روز قبل مرکز آمار ایران از افزایش تورم سالانه خبر داده است سیداحمد خاتمی و سیداحمد علم‌الهدی از کاهش قیمت‌ها گفتند!

به گزارش انصاف نیوز، آقای خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: مردم انتظار از این دولت خدمتگذار دارند که با تلاش بیشتر از سرعت سیر گرانی ها جلوگیری شود و آنچنان که به حمدالله شاهدیم که هفته گذشته سیر نزولی بسیاری از کالاهایی که مورد نیاز مردم بود را دیدیم. مردم می دانند که این دولت خدمتگذار می خواهد اقتصاد بیمار 50 ساله را درمان کند، ولی حق دهید که از زبان مردم عزیزمان بگوییم انتظار این را داریم که این سرعتی را که گرفته‌اید با مدیریت جهادی ادامه دهید و نظارت کنید. کما اینکه دیده می شود برخی از گرانی ها، گرانی های بی دلیل و بی قانون و بی جهت است، لذا نظارت ها را قوی تر کرده و با متخلفین برخورد کنید.

آقای علم‌الهدی نیز در سخنانی در نماز جمعه مشهد گفت: در شرایطی که میانگین کاهش تورم کشوری به میزان ۲ درصد است اما خوشبختانه در استان ما، بیش از ۵ درصد از تورم کاهش پیدا کرده و با ابطال ارز ترجیحی، هم تورم مهار خواهد شد و هم روند کاهش قیمت در برخی اقلام اساسی همچون برنج و روغن که تاکنون حتی به میزان ۳۰ درصد بوده، بازهم نزولی خواهد بود.


گزارش ایسنا از خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد و تهران در پی می‌آید:

«آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته مشهد که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی (ع) برگزار شد، ضمن تشریح دو خصوصیت اساسی شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: پس از مبارزات سیاسی مردم و پیروزی انقلاب، یک سلسله بحران‌های امنیتی و چالش‌های اجتماعی در کشور پدید آمد که ناامنی‌ها و آشوب‎‌های فراوانی را در شهرهای مختلف ایجاد کرد تا اینکه سرانجام، شهیدان رجایی و باهنر در دولت وقت عهده‌دار امور مردم شدند و آغاز تصدی مسئولیت از جانب این دو شهید والامقام، سرآغازی شد تا شخصیت آنان در کانون توجهات و محور تعلق‌خاطر مردم قرار بگیرد.

وی افزود: شهدای دولت دو خصوصیت اساسی داشتند که باید همه‌ ساله در هفته دولت مورد توجه قرار گیرد. خصوصیت اول، اخلاص فوق‌العاده شهیدان رجایی و باهنر بود، به‌گونه‌ای که خدمت به خلق خدا را مصداق عبادت و خدمت به خدا می‌دیدند و خصوصیت دوم هم ولایتمداری خالصانه و مطلق آنان بود؛ تا جایی که شهید رجایی در نخستین فراز از سخنرانی تحلیف خود به‌صراحت می‌گفت که من مقلد امام هستم و این در حالی بود که در آن زمان، بنی‌صدر عهده‌دار امور بود که نه‌تنها هیچ تعلق‌خاطری به امام نداشت بلکه حتی به دنبال آن بود که جایگاه خود را هم‌تراز با جایگاه ولایت قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اخلاص و ولایتمداری، دو شاخصه ارزیابی عملکرد مسئولان در دولت‌های مختلف است، خاطرنشان کرد: در گذشته هم هر جا ما احساس می‌کردیم که عملکرد دولت از فرمان رهبری زاویه گرفته، ما برحسب تکلیف ولایی خود تذکر می‌دادیم و ارزیابی از دولت سیزدهم هم باید بر همین اساس باشد.

علم‌الهدی ادامه داد: دولت تلاش زیادی کرده و در برخی عرصه‌ها توانسته از عهده مطالبات مردم بربیاید و در برخی زمینه‌ها هم چار مشکل شده اما مسئله پاسخگویی به مطالبات رهبری، اصل اساسی برای سنجش عملکرد دولت است زیرا اساساً مسئله‌ای که مردم را به نظام پایبند و متعهد می‌کند، به خاطر قداستی است که در سایه حاکمیت حجت امام زمان (عج) برای این نظام حاصل شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ مرداد سال ۱۴۰۰ و در دیدار با دولتمردان در ۶ شهریورماه سال گذشته، سه مطالبه رسمی را از دولت مطرح کردند که هم‌اکنون باید آن را با کارنامه سیزده‌ماهه دولت سیزدهم مقایسه کرد. توصیه اصلی رهبر معظم انقلاب، تلاش برای تحقق دولت مردمی بود؛ یعنی همان موضوعی که پیش از انتخابات هم وعده آن داده شد و رهبری تأکید داشتند که دولت باید حتماً مردمی باشد زیرا رئیس جمهور زیر کولر در کاخ ریاست جمهوری نمی‌تواند در کشور مدیریت عادلانه داشته باشد؛ بلکه مدیریت عادلانه در حیطه توانمندی رئیس جمهوری است که خود با آحاد ملت ارتباط بگیرد و حتی در بیابان کرمان پای حرف کشاورزان بنشیند.

وی عنوان کرد: در کارنامه سیزده‌ماهه این دولت، شاهد بوده‌ایم که این دولت مردمی و در دل واقعیت‌هاست و از روزی که از مجلس اعتماد رسمی‌گرفت، سفرهای استانی آغاز شد که نخستین مقصد آن هم پر چالش‎ترین استان کشور یعنی استان خوزستان بود و تاکنون ۳۵۸ هزار میلیارد تومان بودجه هم برای پر کردن خلأها و از بین بردن کسورات زندگی مردم مقرر شده و این همان موضوعی است که دولت مردمی در نخستین گام برای تحقق مطالبه رهبری در دستورکار قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، علم‌الهدی خلوص نیت و تلاش مجاهدانه و خستگی‌ناپذیر را مطالبه دوم رهبر معظم انقلاب از دولت دانست و اظهار کرد: دولت مردمی است اما عنوان مردمی برای این دولت کفایت نمی‌کند و باید اذعان کرد که این دولت، تلاشگر و خستگی‌ناپذیر هم بوده است. مطالبه سومی هم که به‌عنوان یک توصیه قطعی بیان شد، تأکید بر مبارزه مستمر دولت با مصادیق فساد و بسترهای فسادزا بود؛ یعنی همان عملی که در طول یک سال گذشته انجام شده و رئیس جمهوری به میدان آمده که برای اجرای فرمان رهبری، با کمال صلابت ایستادگی می‌کند و هزاران میلیارد تومان سرمایه ملی را از جیب ۴۰۰۰ نفر بیرون کشیده و به حساب ۷۵ میلیون نفر ریخته است.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه منشأ همه انحرافات مفسده‌آمیز ارز ترجیحی بود، گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث شد تا در اثر یک شوک اقتصادی، تورم کشور در حالی که از ۴۵ درصد به ۳۵ درصد رسیده بود، دوباره دچار افزایش ۱۲ درصدی باشد که البته یک عارضه مقطعی است.

وی با بیان اینکه توفیقات اقتصادی دولت درگرو تلاش شبانه‌روزی در برخورد با فساد است، خاطرنشان کرد: در شرایطی که میانگین کاهش تورم کشوری به میزان ۲ درصد است اما خوشبختانه در استان ما، بیش از ۵ درصد از تورم کاهش پیدا کرده و با ابطال ارز ترجیحی، هم تورم مهار خواهد شد و هم روند کاهش قیمت در برخی اقلام اساسی همچون برنج و روغن که تاکنون حتی به میزان ۳۰ درصد بوده، بازهم نزولی خواهد بود.

علم‌الهدی بیان کرد: عرصه سیاست خارجی، عملکرد موفق دولت باعث شده تا قطار دیپلماسی ایران اسلامی از ریل سازش در برابر چند کشور مستکبر، وارد مسیر تعامل پویا با همسایگان شود که در اثر آن، توسعه اقتصادی را هم شامل خواهد شد. همه این توفیقات نیز به خاطر این بوده که دولت به مقام ولایت وابسته بوده و خود را مقلد رهبر معظم انقلاب دانسته است.

آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران درباره جایگاه رضا گفت: کسی که راضی به رضای خداست اعتراض ندارد و گله نمی کند. جایگاه این رضا بسیار مهم است. در یک روایتی آمده که در قیامت به کسانی که این خصلت خوب را دارند، اولیای خدا می گویند.

خاتمی با طرح این سوال که ملاک ایمان چیست؟ گفت: امام صادق(ع) فرمود با عمل است. تسلیم در برابر خداوند، راضی باش از هر آنچه که خدا برایت مقدر کرده است. کربلا کانون این رضا بود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران نیز گفت: هیچ چیز دنیا ماندگار نیست و همه چیز را می گذاریم و می رویم.

وی در ادامه از جامعه پزشکی ، پرستاری و پیراپزشکی تشکر کرد و گفت: در این دو سال کرونا این عزیزان خدمت ارزشمندی را داشتند. 250 شهید سلامت ،گویای خدمات ارزشمند این عزیزان است و مردم قدر آنها را می دانند و مسوولان هم تلاش کنند تقاضاهای معقول شان را برآورده کنند.

خاتمی همچنین به مساله احیای برجام و مذاکرات ایران با طرف های غربی و آمریکا پرداخت و گفت: مذاکره کنندگان از جنس شما هستند و امین و شجاع و مرد میدان هستند و مطمئن باشید ذره ای به دشمن باج نخواهند داد. سه چیز مهم است؛ یکی لغو تحریم های نفتی است و هرچند با شیطنت آنها می توانیم نفت را صادر کنیم ولی باید تحریم های نفتی به کلی لغو شود و دیگری لغو تحریم های بانکی است. سوم این است که ما نمی گوییم که کار دیپلماسی نباشد، بلکه می گوییم باشد اما حرف مبنایی ما این است آمریکا دشمن ماست.

خاتمی ادامه داد: در این 43 سال آمریکا دست از توطئه برنداشته است. مدام توطئه می کند و دوست دارند ما در مشکل باشیم. نظرشان را به ایران ارایه دادند، ولی هنوز ایران اظهار نظر نکرده است. آنها حرف های زهراگین می‌زنند و نمی‌خواهند خوشی ملت ایران را ببینند و تا مشکلی برای ما پیش آید آنها اظهار خوشحالی می کنند؛ لذا قصه آمریکا با ما، قصه هسته‌ای نیست، بلکه قصه آن است که اصل نظام ما را نمی خواهند.

وی افزود: یکی از تئوری پردازان آمریکا می گوید که مشکل ما ایران هسته ای نیست و مشکل این است که با اینکه ایران ارتباطی با کشور آمریکا ندارد، ولی بزرگترین قدرت علمی و نظامی منطقه شده است. مشکل ما با ایران این است که ایران یکپارچه است و یک رهبر محبوب دارد و هر چه او می گوید آنها می گویند چشم. اگر می گویند دشمن یکی بزند 10 تا می خورد برای آنها سخت است. آنها می گویند که ما رهبری داریم که می گوید دوره بزن در رو گذشت تا آخر تعقیب می کنیم و این موضوعی است که برای آمریکا دردناک است.

خاتمی ادامه داد: راه حل دو چیز است و یکی اینکه قوی شویم و دیگری مقاومت است و خسته نشویم. الحمدالله شما خسته نیستید و این شعارهای شما نشانه خستگی ناپذیری شماست، ولی برخی به ناحق می خواهند ملت ایران را خسته نشان دهند. ملت ایران هم محکم و مقاوم پای انقلابش ایستاده است.

وی با اشاره به 8 شهریور ماه یاد دو دولت‌مرد در طراز جمهوری اسلامی ایران (شهید رجایی و شهید باهنر) را گرامی داشت و گفت: شهید رجایی در خاطراتش گفته من دست فروشی در بازار تهران کردم و شهید رجایی دست فروشی تا رییس جمهوری فرقی نکرد. شهید باهنر هم معلم تا وزیر آموزش و پرورش و نخست وزیری فرقی نکرد. این مسوول در طراز جمهوری اسلامی است. مسوول در طراز مسوولیتش را امانت می داند. یعنی این مسوولیتی که به تو داده‌ایم، امانت است و لقمه چرب نیست.

خاتمی با اشاره به هفته دولت یادآورشد: هفته دولت مناسبت خوبی است. در رابطه با دولت و قوه قضاییه و قوه مقننه و انسان ها و نهادها چهار برخورد مطرح است. یک برخورد بی تفاوتی است و اینکه بگوییم به من چه؟ آنها حکومت می کنند و من نظر بدهم؛ این برخورد مورد تایید مولا نیست و باید خوب ها تشویق شوند.

وی ادامه داد: برخورد دوم برخورد متملقانه و چاپلوسانه است و هیچ اشکال و ایرادی را ندیدن تملق است. در روایات هست که متملق ها ارتباطی با دین ندارند و باید مسوولان متملق ها را تحویل نگیرند. برخورد سوم برخورد عیب جویانه است و همه چیز را سیاه دیدن و بد دیدن است و هر کاری که دولت انجام دهد تحلیل منفی روی آن گذاشتن است و به تعبیر مولا آدم هر کس و همه چیز را بد ببیند؛ از بدترین عیب هاست.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه خاطرنشان کرد: برخورد چهارم برخورد منصفانه است. خوبی ها را دیدن و نقاط ضعف را هم دیدن است. این اسمش در ادبیات روایی انصاف است. در رابطه با دولت قصه همین است. انصافا دولت سیزدهم در عرصه خدمت کم نگذاشته است. آقا فرمود مردمی باشید و با مردم باشید و دیگر بهتر از این می شود که هر هفته رییس محترم جمهور که وقت استراحتش است به نقاط محروم می رود و طوفان و شن نمی شناسد که این موضوع جای تشکر دارد.

وی تاکید کرد: خستگی ناپذیری این دولت هم از دیگر ویژگی های آن است. واقعا تمام عمرش را در مسیر خدمت به کار برده است. عمل به وعده ها هم داشته است و اولویت اول رییس جمهور مبارزه با ویروس منحوس کرونا بود، در ابتدا بر اثر این بیماری روزی صدها نفر کشته می‌شدند، اما بعد زیر صد نفر و بعضی روزها هم آمار کشته ها به صفر رسید. انصاف است که این خدمات را ببینیم، در کنار آن مردم انتظار از این دولت خدمتگذار دارند که با تلاش بیشتر از سرعت سیر گرانی ها جلوگیری شود و آنچنان که به حمدالله شاهدیم که هفته گذشته سیر نزولی بسیاری از کالاهایی که مورد نیاز مردم بود را دیدیم.

خاتمی در پایان گفت: مردم می دانند که این دولت خدمتگذار می خواهد اقتصاد بیمار 50 ساله را درمان کند، ولی حق دهید که از زبان مردم عزیزمان بگوییم انتظار این را داریم که این سرعتی را که گرفته‌اید با مدیریت جهادی ادامه دهید و نظارت کنید. کما اینکه دیده می شود برخی از گرانی ها ، گرانی های بی دلیل و بی قانون و بی جهت است، لذا نظارت ها را قوی تر کرده و با متخلفین برخورد کنید».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. دروغ، در دین اسلام بسیار نکوهیده است و هیچ گناه و منکری به اندازه دروغ و دروغگویی مذمت نشده آنچنان که خداوند در دین اسلام فرموده دروغگو دشمن من است و این موضوع را بارها معصوم علیهم‌السلام فرموده اند. یعنی خداوند هیچ گناهکاری را دشمن خود نشمرده حتی مشرک و کافر و منافق را، اما تنها و تنها دروغگو را دشمن خود اعلام کرده است! معصوم علیه السلام هم می‌فرماید تمامی گناهان در منزلی/اتاقی یکجا جمع شده اند در حالیکه درب آن قفل است و کلید آن درب، همانا دروغ است.
    خب، امیدوارم زشتی دروغ و دروغگویی را درک و فهم کرده باشید.

  2. والله از شنیدن این حرفها متعجبم واگر مبنی را برصحت بگزاریم ونگوییم آقایان درمنظر دهها میلیون نفر دروغگویی میکنند اساس را براین میگزارم که چون این آقایان میان مردم نیستند واز کم وزیاد قیمتها خبرندارند وفقط بیاناتشان براساس بولتنها واخبار مکتسبه از کانالهای خاص میگیرند وبرهمین اساس هم اینچنین فرمایشاتی میکنند.

  3. شاعر میگه یا سخن دانسته گوی ای مرد نا سه تا نقطه یاخموش
    شاعر عذر که شعرت رو دستکاری شد ولی بسیار به جا بود در وصف توهمات ذکر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا