خرید تور تابستان

آیت‌الله بیات زنجانی: گشت ارشاد غیرقانونی، غیرعُقلائی و نامشروع است

پیام آیت‌الله بیات زنجانی در پی رخدادهای تلخ منجر به درگذشت مهسا امینی را در ادامه می‌خوانید:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون

در ارتباط با اتفاقی که پس از مواجهه‌ی گشت ارشاد، برای دختر جوان‌مان مرحومه مهسا امینی رخ داده است عرض می‌کنم که مجموعه‌ی رفتارها و وقایعی که موجب این اتفاق ناگوار و تأسف برانگیز شده، هم غیرقانونی است، هم غیرعُقلائی است و هم نامشروع.

غیرقانونی است از آن حیث که هیچ یک از قوانین کشور، مأموریت ارشاد و تربیت شهروندان را به پلیس نسپرده است؛

غیرعُقلائی است از آن حیث که تا جایی که می‌دانیم و در تاریخ دیده‌ایم این قبیل تلاش و تقلّاهای قهری هیچ وقت در هیچ جامعه‌ای موجب گسترش و استقرار پایدار و ماندگار هیچ ارزشی از ارزش‌های الهی و انسانی نشده است و نیز غیرمشروع است چون همان‌طور که بارها گفته‌ام آیۀ کریمه «لا إکراه فی الدین» با اطلاقی که دارد به صراحت و شفافیت تمام، مؤمنان را از توسعه قهری و ترویج ستم‌گرانه و ظالمانۀ ارزش‌هایی که آنها را دینی و اخلاقی می‌پندارند بازداشته است چون این عین تناقض است و تناقض در هیچ کجای عالم بقاء ندارد.

خداوند إن شاء‌الله این دختر عزیزمان را مشمول رحمت واسعه خودش قرار بدهد، به خانواده محترم ایشان صبر و اجر عنایت بفرماید و به لطف یا به قهرش حقیقت کلام امیرالمؤمنین سلام‌الله‌علیه را به آمران و مأموران این قبیل حوادث القاء بفرماید که مقام و قدرت اگر ماندنی بود به شما نمی‌رسید.

اسدالله بیات‌زنجانی
قم المقدسة
٢٥ شهريورماه ۱۴۰۱

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. سلام و احترام خدمت آیت الله زنجانی از ابراز همدردی شما سپاسگزار ولی لطفا در بقیه موارد هم موعظه بفرمایین انگار در کشور فقط همین یک نفر قربانی کارهای غیر عقلائی به قول شما شده و بقیه همه چیز درست است . یا شاید شما فقط همین رو فهمیدین و براتون مهم شده . هفته قبل شیرزنی بخاطر عفاف توسط مردی که مورد تجاوز قرار گرفت خودشو کشت . پری شب یک ماموربخاطر کمک به یک خانواده کشته شد و بچه هاش یتیم شدند و ….
  راستی آیا موضوع دخالت حکومت در ازدواج و مهریه عقلائی و شرعی هست ؟؟ هزاران مرد بخاطر پرداخت مهریه یا در زندان هستند و یا با پول نزول و قرض و وام زندگی میگذرونن؟؟ شما خبر دارین؟؟ مهریه شده برا زنان دکان کاسبی شب عقد مکنن و صب دادگاه هستندو ….
  چرا جنابتان بیانیه نمی دهید و فقط تماشا می کنید؟؟ همین زنان بی حجاب فقط بخاطر اینکه من مرد بهش تذکر حجاب میدم میره دادگاه و منو زندان مکنه
  هفته قبل دو زن محجبه توسط دو زن بی حجاب بخاطر تذکر حفظ حجاب مورد ضرب و شتم قرار گرفت شما متوجه نشدین>> یا فقط بی حجاب اگه درد بکشه براتون مهمه»»

  6
  3
 2. سلام نمایندگان تنها راه نجات خانواده و افزایش جمعیت کاهش سقف مهریه از 110 سکه به 14 یا 20 یا 30 سکه است و بیشتر از این فقط باعث تزلزل خانواده می شود. در ضمن ماده 96 کسر از حقوق مردان نیز باید با توجه به تورم به یک ششم کاهش یابداگر می خواهید که به کار و جمعیت کشور کمک کنین .الان بیش از 10 میلیون نفرن مرد دارن سکه میدن و این دادنها از روی دارایی نیست به خاطر حفظ آبرو یا کارمند بودن بیچاره پول نزول میگیره و تموم زندگی شده قسط و قرض چطوری این مرد دوباره زندگی تشکیل بده و بچه دار بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا