خرید تور تابستان

بهزاد نبوی: امیدوارم حکومت هر چه زودتر به این برسد که با روشهای دموکراتیک با اعتراضات مردمی برخورد کرده و از اعمال خشونت پرهیز کند

در دیدار جبهه اصلاحات با همسر تاجزاده مطرح کرد : جبهه مشارکت و نهضت آزادی در چارچوب قانون فعالیت می‌کردند»

جماران نوشت: بهزاد نبوى رئیس جبهه اصلاحات ایران در این دیدار ضمن جویا شدن وضعیت سلامتى و شرایط نگهدارى مصطفى تاجزاده در زندان از همسر وی، نسبت به وضعیت بحرانى کشور ابراز نگرانى کرده و گفت: با توجه به شرایط خطیرى که هم اکنون کشور در آن قرار دارد، امیدوارم حکومت هرچه زودتر به این عقلانیت برسد که با روشهاى دموکراتیک با اعتراضات مردمى برخورد کرده و از اعمال خشونت و خونریزى اجتناب کند.

دیدار اعضاى جبهه اصلاحات با فخرالسادات محتشمى‌پور همسر سید مصطفى تاجزاده/ بهزاد نبوی: حکومت با روشهاى دموکراتیک با اعتراضات مردمى برخورد کرده و از اعمال خشونت اجتناب کند

جمعى از اعضاى مجمع عمومى جبهه اصلاحات ایران عصر روز گذشته با حضور در منزل سید مصطفى تاجزاده با فخرالسادات محتشمى‌پور همسر این شخصیت سیاسى زندانى دیدار کردند.

بهزاد نبوى رئیس جبهه اصلاحات ایران در این دیدار ضمن جویا شدن وضعیت سلامتى و شرایط نگهدارى مصطفى تاجزاده در زندان از همسر وی، نسبت به وضعیت بحرانى کشور ابراز نگرانى کرده و گفت: با توجه به شرایط خطیرى که هم اکنون کشور در آن قرار دارد، امیدوارم حکومت هرچه زودتر به این عقلانیت برسد که با روشهاى دموکراتیک با اعتراضات مردمى برخورد کرده و از اعمال خشونت و خونریزى اجتناب کند.

رئیس جبهه اصلاحات همچنین با اشاره به اصولى از قانون اساسى، یادآور شد که اگر طى این سالها قانون اساسى مبناى اعمال حکمرانى ما قرار مى گرفت، اکنون کشور با چنین بحرانهایى روبرو نمى شد.

سپس فخرالسادات محتشمى پور با تأکید بر این که من و همسرم نیز همانند شما نگران شرایط بحرانى کشور هستیم، در باره وضعیت سلامتى و شرایط نگهدارى مصطفى تاجزاده توضیحاتی ارائه کرد. وی با غنیمت دانستن حضور نمایندگان احزاب اصلاح طلب در این دیدار، خاطره‌ای را که تاجزاده در یکى از ملاقاتهایش گفته بود، برای جمع نقل کرد: «به گفته تاجزاده در دوران اصلاحات از آقاى یونسى وزیر اطلاعات وقت خواسته بودند با دو حزب مشارکت و نهضت آزادى برخورد کرده و در کل تشکیلات آنان را جمع کند. وزیر اطلاعات هم از نیروهاى تحت امر خود که داراى گرایش اصولگرایى نیز بودند، مى‌خواهد فعالیت‌های این احزاب را رصد و موارد خلاف قانون را گزارش کنند. کارشناسان مربوطه پس از مدتی تحقیق و بررسى گزارش می‌دهند که به هیچ مورد خلاف قانون برنخورده‌اند و این دو حزب کاملا در چارچوب قانون فعالیت مى‌کنند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. …و پرده فرو می افتد…
  با جنازه ی مردی
  که اتهام زیستن بر خود بسته بود
  پیش از آنکه مرده باشد
  احمد شاملو
  اگر انصاف دارید منتشر کنید!

  1
  1
  1. این واکنشها کپی شدن های اجباری تاریخ است …
   مراجعه کنید به دوره باز گذاشتن دست هزاره سومی ها به فحش و فضاحت در اینترنت….
   مراجعه کنید به پروژه سیاه نمایی حداکثری درباره حسن روحانی ….

 2. عنوان : راهنمایی برای حل مشکلات این روز ها

  به نام خدا
  با سلام و درود بر مردم سرزمین ایران با هر فکر و اندیشه و فرهنگ و نژاد و زبان و دین و غیرو.
  این روزها یکی از حساس ترین روزهای تاریخ معاصر ایران از دوران انقلاب مشروطه تا کنون است. در سراسر این سالها حوادث و دگرگونی های مهم حاصل مواجهه نیروهای سنتی و نیروهای متجدد جامعه بوده است.چه زمانی که یکی در قدرت بود و دیگری مخالف و چه زمانی که جای آنها برعکس شد. سوال مهمی که پرسیده میشود این است که چرا اقشار مختلف مردم به هم پیوند نمی خورند و ملتی واحد با توجه به ارزش های واقعی تک تک مردم شکل نمیگیرد؟ چرا نتیجه ی مدرن سازی ماشینی و دستوری پهلوی با دمیدن در شیپور ایرانی گری باستان و نادیده گرفتن و تضعیف نقش دین اسلام و قانون اساسی مشروطه انقلاب اسلامی سال 57 شد؟ و چرا نتیجه ی اجرای اسلام حداکثری آقایان بدون در نظر گرفتن موانع اجرای احکام شرعی از جمله مقاومت مردم در برابر تصمیمات حماسه ی مدرن دوم خرداد سال 76 را رقم زد؟
  بخشی از مردم به جای هدر دادن انرژی خود در اعتراضاتی که نتیجه ی مورد انتظار همه ی مردم ایران را در پی نخواهد داشت و منافع کشورهای رقیب ایران در منطقه و جهان را تامین ساخته و جهانی که پس از فروپاشی شوروی و پس از آغاز خروج امریکا از منطقه خاورمیانه به سمت جهانی چند قطبی و نظمی عادلانه تر با بازیگری فعال و متوازن ساز ایران و روسیه و چین و سایر کشورهای مستقل جهان در برابر غرب حرکت می کند را تهدید می کند بیایند این جدیت را در سوال دقیق از نمایندگان مجلس و وزرای دولت و رییس دولت و قوه قضاییه و سایر مسئولین از مشکلات فعلی کشور بگذارند و با فهم واقعیت های ایران معاصر از جمله نقش آفرینی غیر قابل کتمان دین اسلام و نهادهای دینی و نهادهای متجددی از جمله دانشگاه و فضای مجازی و سایر رسانه ها و واقعیت سیاست خارجی مستقل ایران امروز از جهان تک قطبی در منطقه و جهان راه حلی برای ارتقای فقه شیعه و در نظر گرفتن کاربرد علوم انسانی در شناخت جامعه برای استنباط احکام شرعی از منابع شرع و جایگاه عقل به عنوان ادله ی استنباط احکام شرعی پس از قرآن کریم و حدیث و اجماع و چهارچوب اجازه ی استقلال عقل و تجربه از وحی به شکل خودبنیاد و کاملا نوآور در مظاهر تمدنی و وسایل زندگی در هر عصر و دیدن همه ی بازیگران صحنه سیاست و اقتصاد و فرهنگ از جمله قدرت محدود کننده ی اقشار مختلف مردم در سیاست گذاری کلان و قانون گذاری و ارتقای قانون اساسی به مصلحت ایران برای انسجام ملی همه ی مردم ایران راه حل ارائه دهند و آن را با توجه به واقعیت ایران معاصر بسازند نه رویا و توهم!
  ما امروز در این دعواها دو گزینه داریم :
  یا باید برای اجرای احکام شرعی و جهانی عادلانه تر و چند قطبی در بین الملل تضعیف معیشت خود را به جان بخریم که البته با تعامل سازنده با منطقه و جهان تا حدودی بر طرف میشود یا باید در صف کسانی به اسم اپوزوسیون بایستیم که با قدرت گیری ایران را دربست در اختیار آمریکا و اروپا قرار می دهند حتی در زمینه ی نام گذاری یک خیابان!
  در آخر توجه به اصل 59 قانون اساسی در مورد رفراندوم در بحث قوانین عادی مجلس و اصول خاک خورده ی مربوط به وظایف ریاست جمهوری و دولت و مجلس شورای اسلامی و نقش مجلس تشخیص مصلحت نظام در سیاست گذاری های کلان و حق اعتراض مسالمت آمیز و شکل گیری مطالبه خواهی به جای شعارهای سطح پایین و ساختارشکنانه بر این اساس را توصیه می کنم.

  به امید ایرانی مستقل و مردمسالار و رقیبی عاقل در منطقه و جهان

  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا