خرید تور نوروزی

وکیل آرمیتا عباسی: مشکلات گوارشی او مربوط به قبل از بازداشت اوست

دادگاه آرمیتا عباسی، دختر نوجوانی که مهرماه امسال در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شد و نقل‌قول‌های فراوانی هم پیرامون شرایط بازداشت او در فضای مجازی از زبان پدر و مادرش یا دیگر منابع وجود داشت، امروز برگزار شد. انصاف نیوز بعد از جلسه‌ی دادگاه با وکیل خانم عباسی، شهلا اروجی، که وکالتش یک روز قبل از این جلسه پذیرفته شده مصاحبه کرده و از او راجع به وضعیت سلامت آرمیتا عباسی، شرایط دادگاه و آخرین وضعیت پرونده‌ی او پرسیده است.

وکلای قبلی خانم عباسی، آقای محمد اسماعیل‌بیگی و خانم سونیا محمدی، به دلیل آنچه عدم اجابت درخواست ملاقات حضوری با موکل اعلام شده استعفا داده‌اند.

انصاف نیوز: شرایط دادگاه را چطور ارزیابی کردید خانم اروجی؟

شهلا اروجی: دادگاه خوبی برگزار شد. اصولی و قانونی بود. موکل هم توانست از خود دفاع کند. بنده هم بصورت شفاهی و کتبی از ایشان دفاع کردم. به نظرم می‌رسید که دادگاه مثبتی است ولی تا زمانی که رای دادگاه صادر نشده نمی‌توان راجع به آن اظهار نظر کرد اما جلسه‌ای که برگزار شد جلسه‌ی مثبتی بود.

انصاف نیوز: جلسه‌ی بعدی دادگاه چه زمانی خواهد بود؟

شهلا اروجی: به احتمال زیاد جلسه‌ای برگزار نخواهد شد. آقای قاضی گفتند رای را صادر خواهند کرد.

انصاف نیوز: شما موکلتان را دیدید؟ در دادگاه حضور داشتند؟

شهلا اروجی: بله، حضور داشتند و خودشان هم از خودشان دفاع کردند. مطابق قانون ایشان ابتدا دفاع کردند و بعد من از ایشان دفاع کردم. ما دفاعیاتمان را ارائه دادیم و اجازه‌ی صحبت داشتیم. ما هم صورتجلسه نوشتیم و هم لایحه ارائه دادیم. دادرسی، دادرسي خوبي بود و من ارزيابي خوبي دارم منتهي تا زماني كه راي صادر نشود نمي‌توان قضاوت كرد. خدا را شكر ما دفاعيات خوبي ارائه داديم؛ دفاع موكل هم خوب و صادقانه بود.

انصاف نيوز: باتوجه به نقل قول‌ها و نكراني‌هايي كه راجع به سلامت خانم عباسي وحود داشت؛ شما حال عمومي خانم عباسي را چطور ارزيابي كرديد خانم اروجي؟

شهلا اروجی: حال ايشان خوب بود و سلامت بودند. هرچند كه مشكلات گوارشي دارند و مربوط به قبل از بازداشت ايشان بوده است.

انصاف نيوز: خود خانم عباسي چنين چيزي را گفته‌اند؟

شهلا اروجی: بله. حال ايشان خوب بود. من كه ديدم مشكلي نداشتند. بنده هم با آقاي قاضي صحبت كردم كه قرار بازداشت ايشان باتوجه به بيماري‌اي كه دارند به وثيقه تبديل شود؛ آقاي قاضي هم فرمودند كه چون قرار است راي صادر كنند بعد از صدور راي بياييد صحبت كنيم. ما هم منتظر هستيم كه ببينيم اول راي چه چيزي است و بعد صحبت كنيم كه به قرار وثيقه تبديل شود.

انصاف نيوز: باتوجه به نگراني‌هاي پیرامون وضعیت جسمانی ایشان، آیا این امکان وجود داشت که قبل از برگزاری این جلسه به وضعیت جسمانی ایشان رسیدگی بهتری شود؟ نقل قول‌هایی وجود داشت که یا امکان رسیدگی کامل و خوب به شرایط ایشان وجود نداشته و یا این کار را انجام نداده‌اند، شما اطلاعی دارید؟

شهلا اروجی: من دیروز اعلام وکالت کردم و امروز ایشان را دیدم. ایشان حال جسمی بدی نداشتند و صحیح و سلامت بودند. سابقا هم بخاطر بیماری‌شان به بیمارستان اعزام شده بودند؛ تحت درمان بوده‌اتد و درمان‌ها صورت گرفته ولی خب قطعا نیاز دارند بیرون بیایند چون درمان‌های داخل زندان یا بیمارستان‌های وابسته به زندان نمی‌تواند خیلی مطلوب باشد. قطعا نیاز دارند تبدیل قرارشان به وثیقه مورد قبول قرار بگیرد. من از صحت و سقم هیچکدام از این شایعات اطلاع ندارم. حال جسمی ایشان خوب بود مضاف بر اینکه شرایط اعزام ایشان به دادگاه هم با مشکلی روبرو نشد.

انصاف نیوز: ایشان اجازه‌ی ملاقات حضوری دارند؟

شهلا اروجی: بله، دیروز هم پدر و مادرشان با ایشان ملاقات حضوری داشته‌اند. امروز هم وقتی خانم عباسی را آوردند من اجازه گرفتم و پدرش آمد ایشان را دید. ملاقات حضوری بوده و می‌توانند باز هم داشته باشند. پدر و مادرش جویای حالش و مراقب او هستند. اینطور نیست که شما بگویید شرایطش را ندارند ایشان الان شرایط یک زندانی عادی را دارند.

انصاف نیوز: این سوال را باتوجه به این خبر پرسیدم که وکیل قبلی ایشان به دلیل نپذیرفتن درخواستشان برای ملاقات حضوری با خانم عباسی استعفا دادند.

شهلا اروجی: من از وکیل قبلی ایشان و دلیل استعفایشان اطلاعی ندارم. خود ایشان باید پاسخگو باشند و شاید هم اصلا مایل به توضیح نباشند. نظر ایشان محترم است؛ عقد وکالت یک عقد جایز است یعنی همانطور که موکل می‌تواند ما را عزل کند ما هم می‌توانیم استعفا بدهیم.

اما من امروز برخورد بدی ندیدم که بگویم یا اینکه بگویم در زندان با ایشان برخورد بدی داشته‌اند. ایشان را خیلی خوب و سرحال دیدم.

انصاف نیوز: این امکان درخواست ملاقات حضوری برای شما هم به عنوان وکیل ایشان وجود دارد؟

شهلا اروجی: امکان درخواست ملاقات حضوری ممکن است برای من هم وجود داشته باشد. از آنجایی که من تازه دیروز اعلام وکالت کرده‌ام و امروز هم جلسه‌ی رسیدگی بوده فرصتی نبوده که من بخواهم درخواست ملاقات حضوری بدهم که ببینیم آیا می‌پذیرند یا خیر ولی آنطور که من دیدم برای متهمین دیگر پرونده درخواست ملاقات حضوری را پذیرفته بودند.

انصاف نیوز: جزئیات خاصی در پرونده وجود دارد که انتشار آن‌ مفید باشد؟

شهلا اروجی: من اجازه می‌خواهم که این اتفاق نیفتد. جزئیات پرونده جزو اسرار پرونده است و صحبت در مورد آن ممکن است تاثیر منفی داشته باشد.

انصاف نیوز: تاریخی که رای نهایی قرار است صادر شود مشخص نیست؟

شهلا اروجی: قاعده این است که قاضی وقتی ختم جلسه را اعلام می‌کند قاضی یک هفته‌ای رای را صادر کند؛ این قانون است اما خب باید دید آیا ختم جلسه اعلام شده؟! اما عموما طی یک الی دو هفته رای را صادر می‌کنند.

انصاف نیوز: در کدام شعبه به پرونده‌ی خانم عباسی رسیدگی شده است؟

شهلا اروجی: شعبه‌ی یک دادگاه انقلاب کرج.


خانم اروجی در پایان مصاحبه باز هم بر این امر تاکید کرد که حال جسمی آرمیتا عباسی خوب است.

انتهای پیام

بانک صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا