خرید تور تابستان

میانه‌روها در انتخابات ۱۴۰۲ مقابل جبهه‌ی پایداری صف‌آرایی می‌کنند

گفت‌وگو با کمال‌الدین پیرموذن، نماینده‌ی سابق اصلاح طلب مجلس

یک فعال سیاسی و نماینده‌ی سابق اصلاح طلب مجلس، با توجه به تحرکات صحنه‌ی سیاسی در ماه‌های اخیر، پیش‌بینی کرد: شورای میانه‌روها علیه تمامیت‌خواهان و مطلق‌گرایان که ذیل نام جبهه پایداری، جمهوریت نظام را در معرض تهدید قرار داده‌اند، فعال می‌شود و در انتخابات سال آینده صف‌آرایی می‌کند.

کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگو با انصاف نیوز گفت: شعار محوری انقلاب اسلامی، به عنوان خون‌بهای شهدا و حاصل زحمات و خون دل خوردن‌های آحاد ملت، «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و «برپایی حکومت عدل علی» بود اما بسیاری از سوپرانقلابی‌های امروز، در زمان مبارزه با رژیم شاه، عضو یا پیرو انجمن حجتیه بودند و انقلاب را اصلا قبول نداشتند و با آن هم همراهی نمی‌کردند.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به تاکیدات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی بر اصل «جمهوریت» نظام، جبهه پایداری را اجتماع «تمامیت‌خواهان قدرت‌طلب انحصارگر خودحق‌پندار» نامید که به اعتقاد او، با تضعیف جمهوریت، کیان نظام را به مخاطره انداخته و سبب شکاف میان مردم و حاکمیت شده‌اند.

پیرموذن به این سخن از حضرت علی (ع) که می‌فرماید «مسلمانان بکوشید جامعه اسلامی به ذلت دچار نشود» اشاره کرد و ادامه داد: برای آن‌که جامعه اسلامی لباس ذلت نپوشد باید ثروت تولید شود و یکی از راه‌های تولید ثروت، تعامل سازنده با جهان و جذب سرمایه خارجی است اما کسانی که مشارکت مردم و تعامل با جهان را به زیان خود می‌بینند، به هر وسیله‌ای، مانع آن می‌شوند.

او تلاش برای محدود شدن فضای مجازی و تلاش برای ادامه تحریم‌ها را در راستای تامین منافع یک گروه خاص دانست و به انصاف نیوز گفت: جبهه پایداری به جای تلاش و اهتمام برای بهبود وضعیت معیشت مردم و کاهش فقر و فلاکت، وجهه همت خود را نفوذ در مهم‌ترین سازمان‌های اقتصادی کشور و وزارت‌خانه‌های تاثیرگذار قرارداده است. ما شاهد بودیم در حالی‌که آقایان بی‌توجه به کسب و کارهای اینترنتی بر محدودیت‌های بیشتر فضای مجازی پافشاری می‌کنند، آقازاده‌های‌شان متاسفانه از فروش فیلترشکن منفعت اقتصادی کسب می‌کنند.

این فعال سیاسی با نقل قولی از امام خمینی، بسیاری از افراد فعلی حاضر در ساختار قدرت را ناتوان از اداره یک نانوایی خواند و افزود: 95 درصد جمعیت کشور از وضعیت معیشتی رنج می‌برند و یک‌سوم جمعیت کشور به زیر خط فقر افتاده‌اند و بر اساس اعلام خودشان، بیش از 60 میلیون نفر به یارانه‌های ماهیانه نیاز دارند.

جریان احمدی‌نژاد و جبهه پایداری، پسر عمو هستند

پیرموذن که سابقه شهرداری اردبیل را در کارنامه دارد، با مرور نحوه ورود صادق محصولی به عرصه سواپ نفت در دهه 1370 و امتیازی که محمود احمدی‌نژاد در آن مقطع برای این دوست خود قائل شد، مدعی شد که بنای مالی جبهه پایداری نامشروع است. او گفت: جریان احمدی‌نژاد و جبهه پایداری، پسر عمو هستند و اختلاف مبنایی با هم ندارند. تخریب بزرگان این کشور مانند مرحوم آقای هاشمی یا آقایان خاتمی، ناطق‌نوری، کروبی و دیگر بزرگان را احمدی‌نژاد کلید زد و امروز هم همان خط را جبهه پایداری دنبال می‌کند.

او که در دفتر انصاف نیوز حاضر شده بود، کنار هم جمع شدن گروهی از اصلاح‌طلبان، اصول‌گرایان، اعتدال‌گرایان و دل‌سوزان ایران را اقدامی با هدف کاستن از هزینه‌های اداره کشور خواند و گفت: همه کسانی که به فضیلت‌های انسانی و شعارهای انقلاب اسلامی پای‌بند هستند کنار هم جمع می‌شوند تا در چارچوب همین قانون اساسی، حقوق ملت اعاده شود و برجام به فرجام برسد.

این فعال سیاسی در تحلیل فضای سیاسی کشور و شرایط حاکم بر انتخابات سال آینده گفت: با توجه به نوع برخوردهای نهادهای امنیتی و شرایطی که بر کشور حاکم شده است، استنباطم این است که فضا برای حضور پاک‌دستان متخصص مردمی معتقد به قانون اساسی فراهم می‌شود. 

نماینده سابق مجلس، تقویت میانه‌روی را برای مقابله با جبهه پایداری لازم دانست و افزود: الان دایره خودی‌ها را چنان تنگ کرده‌اند که حتی اصول‌گرایان نیز از این دایره بیرون مانده‌اند و بنابراین هم اصول‌گرایان، هم اصلا‌طلبان و اعتدال‌گرایان به این نتیجه رسیده‌اند که باید گرد هم جمع شوند تا بتوانند بساط تک‌روی و خودحق‌پنداری اعضای پایداری را جمع کنند.

پیرموذن از مذاکرات خود با علی لاریجانی خبر داد و افزود: بخش بزرگی از اصول‌گرایان هم متوجه شده‌اند که تمامیت‌خواهی و مطلق‌گرایی جبهه پایداری چه آسیبی به انقلاب و نظام می‌زند و بنابراین برای همکاری با اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان آمادگی دارند.

او با بیان این‌که «مطمئن هستم رهبری با ذکاوت نظام هم مخالف مطلق‌گرایی و بی‌توجهی به مردم هستند» به نتایج ناگوار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و بین‌المللی یک‌دست‌شدن حاکمیت اشاره کرد و ادامه داد: شورای میانه‌روها حتما شکل خواهد گرفت تا مانع یکه‌تازی جبهه ناپایدار پایداری در عرصه سیاسی شود چون هدف جبهه پایداری و عده‌ای در دولت و مجلس این است که با بالا نگه‌داشتن سطح نارضایتی‌ها، مردم را از انتخابات ناامید کنند تا کسی پای صندوق نیاید و حضور آنان در ساختار قدرت، تداوم پیدا کند. 

پیرموذن گفت: شورای میانه‌روها علیه تمامیت‌خواهان و مطلق‌گرایان که ذیل نام جبهه پایداری، جمهوریت نظام را در معرض تهدید قرار داده‌اند، فعال می‌شود.

این فعال سیاسی با طرح نام‌هایی چون اسحاق جهانگیری و محمود واعظی، آنان را ازجمله‌ی نمایندگان جریان‌های سیاسی اصلاح طلب و اعتدالگرا خواند که فعالیت سیاسی این جریان‌ها را با مشورت شورای 5 نفره میانه‌روها سامان خواهند داد.

او در پایان گفت: همین الان هم شورای میانه‌روها به صورت غیررسمی شکل گرفته اما حتما فعالیت خود را رسمی خواهند کرد و همه معتقدان به قانون اساسی را ذیل این شورای جمع می‌کنند تا با همکاری هم کیفیت زندگی مردم را ارتقا دهند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا