خرید تور تابستان

۳ یادداشت از عمادالدین باقی

عمادالدین باقی در کانال خود نوشت: هر زندانی که آزاد می‌شود انگار خودم از قفس آزاد شده ام اما آزادی محمد شریفی مقدم و کسری نوری، دو دانشجوی فعال صلح که طرح احیای «کانون صلحجویان» با زندانی شدن آنها به کما رفت، پس از۵سال حبس، حکم عیدی را برایم داشت.
آرزو می کنم در این ساعات پایانی سال، دستگاه قضایی با آزادی بقیه زندانیان سیاسی و عقیدتی به مردم عیدی بدهد.


💥 روسری از نان و‌جان‌ مردم هم‌واجب تر است!

✍️ آیا می توان باور کرد‌ که نامه ۴۶ نفر از مدیران حوزه های علمیه خانم ها در تهران به رئیس قوه مجریه در نگرانی از رواج بی حجابی(و به تعبیر نادرست آنها: برهنگی) واقعا ناشی از دغدغه دینی است؟
این چه دغدغه دینی ای است که کلام پیامبر(ص) «کادالفقر آن یکون‌کفرا» را قبول ندارند و نسبت به فقر روز افزون مردم هیچوقت نامه ننوشتند و یا به رغم اهمیت عِرض و دِماء، تاکنون حتی درمورد یک حکم قضایی ناعادلانه زندان و اعدام هم اعتراض نکرده اند و….ولی انگار روسری زنان، از نان و‌جان‌ مردم هم‌ واجب تر است؟
اصلا اگر آنها وظیفه خود را در این موارد انجام داده بودند کار به اینجا می رسید؟
آیا رفتارهای ناموجه همین گروه اندک، تحریک کننده واکنش ناموجهی مانند عمامه پرانی نیست؟

🌷🌷بر چهرۀ شما نسیم نوروز خوش است

✍️ در سالی که گذشت هر یک از ما و شما عزیزان و دوستان بسیاری داشتیم که از کاروان پرشتاب ریل زندگی پیاده شدند، کاروان ما از آنها دور و دورتر شد و هرکدام در ایستگاهی دیگر وداع می کنیم اما زندگی جریان دارد و باید در خرمی آن برای دیگران بکوشیم.
️ ✔️ سال ۱۴۰۱ آغاز قرن جدید بود که با مرگ مظلومانه مهسا امینی به دوران جدیدی از تاریخ ایران بدل شد. صدها کشته و زخمی و هزاران بازداشتی فقط بخاطر اصرار گروه اندکی لانه گزیده در قدرت بر یک تفکر جبارانه و ضدشهروندی که چند دهه است قربانی می گیرد.
اما طبیعت معلم بزرگ، بی مزد و منت و آموزگاری صادق با روش شهودی است که خواص و عوام درس هایش را برای زندگی بفهمند.
یکی از درس های آن، بعثت دائمی و تحول است. هر بهار که از راه می رسد طبیعت نو‌ می شود و طراوت و زیبایی می آورد و می آموزد که ما هم باید نو شویم، کهنگی و افکار پوسیده و چرکی از خود بزداییم، طراوت و شادابی بیاوریم، و این راز زندگی است.
سال ۱۴۰۱ با مسمومیت عمدی و گسترده کودکان پایان یافت، امید است که سال۱۴۰۲ سال سم زدایی گسترده از این سرزمین باشد. 

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. آقای باقی عزیز، تا حکمرانی این حکمرانی است بهاران را باید خون گریست. شکوفه ها همچنان پر پر خواهند شد. آشیانه ها خواهند سوخت.

  7
  4
  1. مزخرف گفتی ما در اعتشاشات شماها را دیدیم داعش را احیا کردید عجمیان و دو دانشجوی مشهدی و ارمان را زیر دستان حکمرانانی چون شما در حال سلاخی دیدیم کلا سکوت کنید از حکمرانیتان و عدالتتان نگویید که خون بدلیم

   1
   2
 2. افراطی گری همیشه و در طول تاریخ بزرگترین ضربه ها رو به دین زدند مثل گروه خوارج در صدر اسلام که خود را از همه عاقلتر و برحق تر میدانستند، بین این جماعت و خوارج شباهتای زیادی هست.
  امیدوارم همانطور که امام علی آن جماعت را تار و مار کرد روزی خیلی زود فرزند برومندشان این جماعت رو از روی زمین حذف کند.

  2
  1
 3. جوک نوشته…………مهساامینی خیلی معمولی ومثل هزاران نفر که درظاهرسالمندولی یکباره می افتندومی میرند؛مرد…ولی امثال شماازیک‌مرده معمولی دستک ساختیدوبدنبال تجزیه ایران وسپردن آن به بیگانه بودید.دلیل هم دم‌خروس شبکه های معاندودشمن که تمام قدازشماحمایت کردند.

  2
  2
  1. مزخرف گفتی ما در اعتشاشات شماها را دیدیم داعش را احیا کردید عجمیان و دو دانشجوی مشهدی و ارمان را زیر دستان حکمرانانی چون شما در حال سلاخی دیدیم کلا سکوت کنید از حکمرانیتان و عدالتتان نگویید که خون بدلیم

   1
   2
 4. من امشب توی یکی از مراکز استانها زنان بدون روسری را دیدم که ازادانه میگذشتند و مردم نیم نگاهی هم به آنها نمیکردند. کسی تحریک نشده بود اسمان هم به زمین نیامده بود آنهایی هم که معتقد به اسلام بودند همچنان بر اعتقاداتشان باقیمانده و انهایی هم که ایمان و اعتقادشون سست شده بود راه خودشان را میرفتند. اتفاقات طبیعی هم که ناشی از عوامل طبیعی بودند ( باران، طوفان، سیل، زلزله….)همچنان روال عادی خود را طی میکردند. در این میان مردم کمی خوشبینانه تر به اندک ازادی به حق خود، نگاه میکردند و امیدوار بودند که در تنگ نظری و تحجر فکری عده ای گشایشی پیدا شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا