خرید تور تابستان

بیانیه‌ی اعتراضی انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده‌ی دندانپزشکی [+ تکمیلی]

انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده‌ی دندانپزشکی دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای اعتراضی به جزییات ماجرای لغو مراسم افطاری این انجمن پرداخت.

به‌گزارش انصاف نیوز، روز دوشنبه 1402/1/28 افطاری انجمن اسلامی دانشکده دندانپزشکی بدون ارائه‌ی نامه‌ای لغو مجوز شد. مهمانان این برنامه در اعتراض به این اقدام مقابل درهای بسته‌ی دانشکده‌ی دندانپزشکی اقدام به صرف افطار کردند.

در ادامه بیانیه‌ی انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده‌ی دندانپزشکی به‌مناسبت شصت و ششمین سالگرد تاسیس را می‌خوانید که در آن شرح مختصری از کارشکنی‌های دانشگاه نیز آمده است.

بیانیه‌ی انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده‌ی دندانپزشکی بمناسبت شصت و ششمین سالگرد تاسیس

«وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لِرُسُلِهِمْ لَنُخْرِجَنَّكُمْ مِنْ أَرْضِنَا أَوْ لَتَعُودُنَّ فِي مِلَّتِنَا ۖ فَأَوْحَىٰ إِلَيْهِمْ رَبُّهُمْ لَنُهْلِكَنَّ الظَّالِمِينَ
كافران به پيامبرانشان گفتند: يا شما را از سرزمين خود مى‌رانيم يا به كيش ما بازگرديد. پس پروردگارشان به پيامبران وحى كرد كه: ستمكاران را هلاك خواهيم كرد.
[ابراهیم، ۱۳]

در روزهای اخیر، فضای [برخورد] و اختناق بیش از هر زمان دیگری در دانشگاه احساس می‌شود و ترس، ابهام، رفتارهای بی‌منطق و تصمیم گیری‌های عجولانه، شالوده سیاست‌گذاری بر دانشگاه شده است.

انجمن اسلامی دانشکده دندانپزشکی، در آستانه ۶۶امین سالگرد تاسیس این نهاد، قصد داشت مطابق رویه هرساله، مراسم مجمع سالیانه و افطاری را در روز دوشنبه مورخ ۰۲/۱/۲۸ برگزار کند؛ برنامه‌ای که از مدت‌ها قبل مجوز‌ لازم را از طرق قانونی اخذ کرده بود.

با این وجود کارشکنی‌ها از دو روز پیش از مراسم آغاز شد؛ آمفی تئاتر دانشکده که روزهاست بلا استفاده مانده، از انجمن اسلامی این دانشکده دریغ شد. از ابلاغ مجوز کتبی برنامه خودداری شد و برنامه اجرای موسیقی مجوز نگرفت و در اقدامی خجالت‌بار، ساعاتی پیش از شروع برنامه با اعلام ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران، میهمان برنامه به دانشکده ممنوع‌الورود شد.

رفتارهای خصمانه‌ای که نشان از اراده بر لغو کلی برنامه و به آشوب کشیدن فضای حاکم بود، به اینجا ختم نشد؛ حراست با حضور در فضای سلف با رفتاری اهانت‌آمیز پارچه فضاسازی که منقش به جملهٔ «آگاهی، چشم اسفندیار خودکامگان است» از مهندس میرحسین موسوی بود را از دیوار جدا کرد. مدتی پس از زمان اعلامی شروع برنامه درب دانشکده به روی میهمانان و حتی مراجعین کلینیک ویژهٔ دانشکده بسته شد و دقایقی پیش از افطار، در رفتاری که نمایانگر بی‌قانونی محض هیئت رئیسه دانشکده بود، مراسم افطاری بدون ارائه نامهٔ لغو مجوز، ملغی شد.

سرانجام با فرا رسیدن لحظات افطار، اساتید، دانشجویان و سایر میهمانان روزه‌دار در اقدامی اعتراضی مقابل در‌های بسته‌شدهٔ دانشکده دندانپزشکی شروع به صرف افطار کردند.

شصت سال قبل گفتند: «اسلام در خطر است» و امروز آنها که خود را مسلمان نامیده‌اند مسلمانان روزه‌دار را از صرف افطار محروم می‌کنند. تنگ‌نظری و نگاه انحصارگرایانه‌ کار را به جایی رسانده که آزادی بیان لگد مال می‌شود و در راه ساخت زندان از دانشکده قدم برمی‌دارند. هیهات که […] و از اصلاح چیزی جز ناامیدی باقی نمانده.

انجمن اسلامی دانشکدهٔ دندانپزشکی ضمن پیگیری قانونی تمامی تخلفات محرز صورت گرفته اعلام می‌دارد که رفتارهای [این چینی] و سرشار از تهدید و ارعاب آنها امروز دیگر اثری بر ارادهٔ راسخ دانشجویان این دانشکده ندارد و تلاش این دانشجویان جهت حراست از دانشکده -که خانهٔ آنان است- همواره ادامه دارد.

والسلام علی من اتبع الهدی»


خبر تکمیلی در روز سه‌شنبه، ۷ اردیبهشت ۴۰۲:

در پی افطاری اعتراضی انجمن اسلامی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران، روز گذشته دبیر انجمن اسلامی دانشکده دندانپزشکی، مطهره گونه‌ای، خبر از ممنوع‌الورودی خود به دانشگاه برای چندمین بار داد.

عنوان اتهامی خانم گونه‌ای چنین است: «برگزاری مراسم افطاری خلاف عرف مجوز و شرکت در سلف مختلط»

[این خبر ویرایش شده است]

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا