خرید تور تابستان

واکنش زاکانی به خبر استعفا: آرزوهای خودشان را می‌گویند

شهردار تهران در واکنش به خبر استعفا گفت: ما تا چند وقت پیش دنبال مشکلات بازی‌های رایانه‌ای بودیم و حالا دنبال مشکلات بازی‌های شایعانه‌ای هستیم. این افراد آرزوهای خودشان را می‌گویند.

علیرضا زاکانی در ادامه افزود: به‌زودی خبرهای خوبی برای مردم داریم.

گزارش خبرگزاری فارس از اظهارات مسئولان دولتی پس از جلسه‌ی امروز هیئت دولت را در ادامه می‌خوانید:

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه 7 تیر 1402) هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

توضیحات خاندوزی درباره قیمت گذاری نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در سال 1402

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد از اولین وزرایی بود که بعد از جلسه دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به سوالی درباره قیمت گذاری نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در سال 1402گفت: این مسئله چند نوبت در هیئت دولت مطرح شده است. یک نوبت، پیشنهاد ۷ هزار تومانی برای سقف قیمت در دوران ریاست میرکاظمی بر سازمان برنامه و بودجه مطرح شد که دولت به جمع‌بندی نرسید.

وی افزود: این موضوع مجدداً در ۱۷ اردیبهشت امسال در هیئت دولت مطرح شد. بررسی این پیشنهاد و عوارض و پیامدهای آن به کارگروهی با مسئولیت سازمان برنامه و بودجه، وزارت نفت و وزارت اقتصاد و سایر دستگاه‌ها موکول شد.

خاندوزی گفت: نتیجه این کارگروه در اواخر خرداد ماه به هیئت دولت اعلام شد. با توجه به اعلام نتیجه کارگروه در اواخر خرداد، مصوبه نهایی هیئت دولت ۲۹ خرداد توسط آقای مخبر ابلاغ شد. در این فاصله یعنی ۱۹ اردیبهشت ماه روز پس از برگزاری جلسه اول هیئت دولت، آقای بهادری جهرمی به سازمان برنامه گفت که سریع‌تر نتیجه کارگروه را به دولت اعلام کنند.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع کارمزد تراکنش‌های بانکی ورود کرد و در پاسخ به سوالی در این باره عنوان کرد: با توجه به درخواست شرکت‌های دست‌اندرکار و شبکه بانکی کشور که افزایش درآمد ناشی از خدمات داشته باشند، بانک مرکزی یکی از محل‌های افزایش این درآمد را افزایش کارمزد‌های نقل و انتقال پولی تعیین کرد.

اوجی: فاز ۱۱ پارس جنوبی به زودی با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد

جواد اوجی وزیر نفت هم صبح امروز در میان اهالی رسانه حاضر شد و گفت: امروز صنعت نفت برای مردم عزیز ایران یک عیدی بزرگ و دستاورد بی‌نظیری را به ارمغان آورده است.

وی افزود: قراردادهای فاز ۱۱ پارس جنوبی از سال ۱۳۷۹ بین شرکت‌های مختلف خارجی دست به دست می‌شد و مهم‌ترین فاز پارس جنوبی بود که در نقطه صفر مرزی قرار داشت.

وزیر نفت گفت: شرکت‌های مختلف خارجی مانند توتال فرانسه، CNPC چین و سایر شرکت‌ها آمدند و قراردادهایی تنظیم شد. اما متاسفانه هیچ‌گاه کار عملیاتی در این حوزه انجام نشد.

وی ادامه داد: در دولت آقای رئیسی بر حسب دستور رئیس جمهور برای عملیاتی کردن و بهره‌برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی یکی بسیج عمومی در وزارت نفت ایجاد شد و خوشبختانه سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی به همت همکاران و اعضای صنعت نفت کشورمان، شب گذشته سازه ۳۲۰۰ تنی آن با موفقیت نصب شد‌.

اوجی ارزش سازه نصب‌شده در فاز 11 پارس جنوبی را سه و نیم میلیارد دلار عنوان کرد و گفت که این سازه بر روی فاز ۱۲C پارس جنوبی قرار داشت و در آنجا بهره وری کم بود. در نتیجه، سازه مذکور از این بخش جدا و شب گذشته در فاز ۱۱ نصب شد.

تشکیل ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی در معاونت علمی رئیس‌جمهور

روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور هم که به حیاط دولت آمده بود، گفت: همه کسانی که در آینده دنیا صرفاً به مصرف کننده هوش مصنوعی تبدیل شوند، به جهان دست دوم و برده تبدیل می‌شوند.

وی افزود: در مقابل، همه افرادی که در آینده تولید کننده و طراح و سازنده در حوزه هوش مصنوعی باشند حتماً جهان دست اول خواهند بود. بنابراین؛ فناوری هوش مصنوعی یک اولویت جدی است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بیان کرد:فناوری هوش مصنوعی در اصطلاح جزو فناوری‌های برافکن است که اگر به این فناوری‌ها دسترسی خوبی نداشته باشیم آن حوزه برافکن است.

وی با بیان اینکه ما در حوزه هوش مصنوعی تاکید و برنامه جدی داریم، ادامه داد: «ستاد توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک» در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به صورت جدی تشکیل شده است.

اسماعیلی: کارخانه مشترک کاغذ ایران و ونزوئلا بزودی به بهره برداری می رسد

محمد مهدی اسماعیلی وزیر ارشاد هم گفت: در فصل بهار ۲۵ میلیون نفر از مردم ایران در برنامه‌های فرهنگی و هنری شرکت کردند که یک عدد بسیار خوب و غیر قابل مقایسه با همه ادوار گذشته است.

وزیر ارشاد تاکید کرد: بهار ۱۴۰۲ پررونق‌ترین بهار در حوزه فرهنگ و هنر بوده است. در این راستا، باید از اصحاب فرهنگ و هنر و مردم فرهنگ دوست کشورمان تشکر کنم که با حضور پرنشاط خود در فعالیت‌های فرهنگی و هنری تجربه جدیدی برای آن در فصل بهار رقم زدند.

اسماعیلی از تصویب آیین‌نامه بند «ه» تبصره ۹ در هیات دولت خبرداد و افزود: این آیین نامه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی را موظف می‌کند تا یک درصد از هزینه‌های خود را با نظر کارگروهی که ذیل وزیر فرهنگ و ارشاد تشکیل می‌شود، هزینه کنند.

سلاجقه: کیفیت آب سد چم‌شیر مشکلی ندارد

علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هم در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: در بحث حقابه سد چم‌شیر مشکلی نداریم و حقابه آن داده می‌شود.

وی افزود: کیفیت آب سد چم‌شیر را خودمان نمونه‌گیری می‌کنیم و مشکلی هم از این جهت نیست.

جبلی: قانون و مجلس را در موضوع نظارت بر نمایش خانگی دور نزده‌ایم

پیمان جبلی رئیس رسانه ملی هم در واکنش به مطالب مطرح شده درباره مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره نظارت بر نمایش خانگی گفت: الزام نظارت بر نمایش خانگی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و صدا و سیما مجری آن است.

وی افزود: ما قانون و مجلس را دور نزده ایم؛ این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

واکنش زاکانی به شایعه استعفایش: آرزوهای خودشان را می گویند

علیرضا زاکانی صبح امروز (چهارشنبه 7 تیرماه) در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به خبرنگاران که انتشار اخباری مبنی بر استعفایش را جویا شدند، گفت: ما تا چند وقت پیش دنبال مشکلات بازی‌های رایانه ای بودیم و حالا دنبال مشکلات بازی‌های شایعانه‌ای هستیم. این افراد آرزوهای خودشان را می گویند.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی که عیدی شهرداری تهران در آستانه عید قربان چیست؟ بیان کرد: به‌زودی خبرهای خوبی برای مردم داریم.

وزیر بهداشت: نیاز به آمبولانس را با برگزاری مناقصات برطرف می‌کنیم

بهرام عین‌اللهی هم در جمع خبرنگاران درباره ۳ هزار آمبولانس فرسوده در کشور، گفت: این موضوع یکی از مشکلات اساسی است که در حال حاضر در مناقصات تلاش می‌کنیم بخشی از این نیاز را تأمین کنیم. این اقدام در مرحله اجرایی است و تأمین اعتبار آن نیز صورت گرفته و امید است تا یک یا دو ماه آینده ساماندهی شود.

وزیر بهداشت درباره پایان دوره همه‌گیری ویروس کرونا بیان کرد: کرونا هنوز در مناطق آلوده تمام نشده است؛ کسانی که در بیمارستان‌ها و اورژانس‌ها فعالیت دارند باید همچنان در این باره احتیاط کنند. البته در سطح جامعه دیگر نیازی به استفاده از ماسک نیست.

وزیر کار: دفتر روابط کار ایران در قطر فعال می‌شود

سید صولت مرتضوی هم درباره توافق‌های انجام شده در سفر وزیر کار قطر به ایران، گفت: در سفر وزیر کار قطر به ایران، برنامه‌های متنوعی از جمله اعزام کار نیروی متخصص و ماهر به کشور قطر در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: مقرر شد دفتر روابط کار ما در دوحه فعال شود و متناسب با نیاز شرکت های قطری به مرور زمان نیروی متخصص به این کشور اعزام شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا