خرید تور تابستان

جدال توییتری رحیمی جهان آبادی و «ارزشی‌ها»: «هیچ مشکلی با رهبری ندارم»

پس از اعلام حکم تبعید سردبیر تجارت نیوز به تربت جام نماینده‌ی این شهر به این خبر واکنش منفی نشان داد و به افرادی که آنها را «ارزشی» می‌نامید اعتراض کرد.

به گزارش انصاف نیوز، جلیل رحیمی جهان‌آبادی در توییتی نوشته است: صدا و سیمای میلی امروز صبح اینجانب وخانواده ام را مورد تخریب و بی حرمتی قرار داده و با نشر اکاذیب و تهمت و بی احترامی؛ به ما حمله نموده، خواستم عرض کنم این رسانه بین مردم جایگاهی ندارد که کسی حرف‌هایش را بپذیرد و هر که را مورد هجوم قرار داده نزد مردم عزیزتر شده. #جعبه_دروغ

او توییتی از حسین اصغری ثانی نیز ریتوییت کرده که در آن نوشته شده است:

در منطقه تربت‌جام به دلایل مذهبی و قومیتی، انتخابات بسیار چالشی و با یک رقابت نفس‌گیر برگزار می‌شود. نخبگان و علمای شیعه و سنی از میان ثبت‌نام‌ کنندگان کاندیدای خودشان را معرفی میکنند. دکتر رحیمی خلاف‌آمد رسوم، خارج از ائتلاف و با رای نخبگان و فعالین مستقل شیعه و سنی پیروز شد.

این توییت در پاسخ به توییتی از کاربری به نام «شیخ فرهاد فتحی» با این مضمون نوشته شده بود که «مگه چیز بدیه آبروش بره؟ چیز بد که عمومی منتشر نمی‌کنند. با رای ساندیس خورا رفت مجلس الان چون توهین کرده به انقلابی ها شما ازش دفاع می‌کنید»

جهان آبادی نوشت: در چالش تخریبی بین لشگر سایبری ارزشی‌نما با اینجانب و خانواده‌ام این نکته قابل یادآوری است، حساب چند آیدی فیک توئیتری از نظام اسلامی جداست. قطعا اینجانب هیچ مشکلی با نظام اسلامی و رهبری و نیروهای اصیل انقلاب اسلامی نداشته و ندارم خود را عضو جبهه انقلاب و رهبری دانسته و می‌دانم.

او در توییتی دیگر نوشته است: تصاویری از زندگی اینجانب و دخترم منتشر شده و زندگی لاکچری را به ما نسبت می‌دهند. اینجانب مستاجرم دخترم نیز متاهل و مستاجرند. ما نه زندگی لاکچری داریم نه بی دین و ایمان هستیم با یکی اختلاف نظر سیاسی اگر دارید محترمانه و منطقی بحث کنید نشر اکاذیب و تهمت و افترا راه حل مناسبی نیست.

این نماینده‌ی مجلس نوشته است: همسر دخترم شیعه هستند مادرخانم بنده هم شیعه هستند همسر خواهر بنده هم‌شیعه هستند ما هیچ بحث مذهبی نداریم و شیعه و سنی را برادر میدانیم، خانواده ما تلفیقی و بدون‌ کوچکترین بی احترامی به سایر مذاهب است در اختلاف نظر سیاسی ما با هم‌؛ طرح مباحث مذهبی و خانوادگی غیر اخلاقی است.

او توییتی از احسان مازندرانی را نیز در صفحه‌ی خود ریتوییت کرده است که نوشته بود: شاید کمتر کسی بداند آقای رحیمی جهان‌آبادی در دهه ۹۰ رییس واحد کابل دانشگاه آزاد بود و در آن دوران به‌دلیل روابط خوبی که با اهل سنت به‌خصوص والی کابل داشت موفق به جذب ۶۰۰ دانشجو در یکسال شد‌. عضو حزب کارگزاران است و عملکردش در واحد کابل مورد تحسين مرحوم هاشمی بود‌.

رحیمی جهان آبادی که عضو کمیسیون امنیت ملی است در توییت دیگری در همین ارتباط نوشت: کسی که در جایگاه بی ربط و غیر تخصصی نشسته و هیچ عملکرد مثبتی هم نداره و امر و نهی به خانه ملت و نمایندگان مردم هم انجام میده و ادعای انقلابیگری هم داره! باید دهنش را ببنده هرچند شما ها! سالهاست گوش‌ها و عقلتون بسته است و دهنهاتون باز و از کل عالم ایراد میگیرید.

او که چندی پیش انتقاد شدیداللحنی را به آیت‌الله مصطفی محقق داماد کرده بود در توییتی از او عذرخواهی کرده است و نوشت: یکی از دوستان حقوقدان فیلم کامل‌تر سخنرانی استاد دکتر محقق داماد را برایم فرستادند. می‌پذیرم مواضعم در خصوص این استاد گرامی که عالمی مردمی هستند تند و غیر منصفانه بود در صدد جلسه با ایشان و دلجویی هستم. کاش ایشان هم بین چند نفر که طرحی نوشتند با نمایندگان مدافع مردم فرق قائل می‌شدند.

این نماینده توییتی از مهدی همت نژاد را نیز ریتوییت کرده که نوشته است: علت هجمه بر رحیمی جهان آبادی: دکتر جلیل رحیمی جهان آبادی: «دولت ناتوان در اداره امور کشور است» نطق در تاریخ 1401/03/18 در صحن مجلس ایراد شد، قبل از ناآرامی و تورم افسارگسیخته…. دلیل هجمه سایبری ها را حالا متوجه شدید؟! نماینده مردم بودن هزینه دارد!


رائفی پور نوشت: جذب رای از حوزه انتخابیه به چه قیمتی؟ ما هم قویاً منتقد این هستیم که مناطق محروم تبعیدگاه باشد اما بررسی نظرات و منشن های توییت های رحیمی جهان آبادی نشان می دهد شروع ناراحتی منتقدان از دفاع او از تشکیل وزارت بازرگانی بر خلاف قانون، توسط مجلس است نه تبعید یک خبرنگار به تربت جام.


یک کاربر توییتر با نام «سیدامیرحسین هاشمی» نوشت:

یکم از فحاشی‌های رحیمی جهان آبادی بگم براتون 🙂 مهر ۱۳۹۷: کلیپی منتشر شد که یک جوان باخرزی آروم و محترمانه سوالی درباره FATF از رحیمی می‌پرسه. می‌تونید واکنش او رو در کلیپ زیر ببینید! البته این «بشین سرجات» دنباله‌رو همون «کاری نکنید که بدم بیرونتون کنم، آدم باشید» خاتمی‌ست! چیز عجیبی هم نیست. فردای این اتفاق، رسانه‌های گوناگون به شدت واکنش نشون دادند. فکر می‌کنید ایشون عذرخواهی کرد؟! خیر! تیر ۱۳۹۸: در پی درگیری با کریمی قدوسی نماینده مشهد، در طی سخنان نژادپرستانه‌ای گفت: «آقای کریمی قدوسی آن زمانی که اجداد شما، بستگان شما از افغانستان به ایران حمله می‌کردند ما ایرانی بودیم و از ایران دفاع می‌کردیم!». سخنان نژادپرستانه این نماینده به شدت مورد انتقاد رسانه‌ها قرار گرفت. فردای این درگیری صداوسیما با ایشون تماس گرفت که شاید بتونه با عذرخواهی این نماینده، قضیه رو فیصله بده! باز هم فکر می‌کنید عذرخواهی کرد؟! خیر! بلکه به صداوسیما هم حمله کرد! فریبِ ادای ادبِ این جماعت وقیح رو نخورید! […] و […] علی مطهری رو به یاد بیارید! «تو […] از من دستور نمی‌گیری» نماینده سراوان رو به یاد بیارید! این جماعت اصلاحات، سلاطین فحاشی هستند!

ادعا و توهین‌های کریمی قدوسی و سپر آهنین «پایداری»

کاربری با نام آرشا نوشت: نماینده مردم چون حرف دل ملت رو زدی! کتک ش رو میخوری آبروی خودتو و خانواده ات رو هم میبرن! سمت ملت ایستادن هزینه دارد! این نطق حق هزینه دارد! دمت گرم

ایلجان نوشت: نفاق و ۲رویی برخی مسئولین مردم رو عصبی کرده داماد رحیمی جهان آبادی نماینده اصلاح طلب مجلس رو ببینید کف خیابون ولیعصر با دختر جناب نماینده […] و عکسش رو با افتخار پخش میکنه اما تو جلسه بنیاد مستضعفان پیرهن یقه آخوندی تنش میکنه […]

ایثار پیشان نوشت: بیاد دارید که حداد عادل گفت مجلس بعدی باید انقلابی‌تر باشد؟! این یکی دوروزه حتمن متوجه شدین که پروژه‌بگیرها از تهران تا آمریکا یکصدا درحال تخریب نماینده تربت‌ جام جهان آبادی هستن

م. نورایی نوشت: استاد جهان آبادی آنروزی که به دانشجوی رتبه اول دانشکده علوم سیاسی آزاد مشهد درس استراتژی نظامی را 11 دادی درصورتیکه جوابها کامل بود آن هم به دلیل انتقاد از اصلاح طلبان و عملکردشان متوجه شدم شما روشنفکر هستی و بقیه شلغم ادبیات شما همیشه همین بوده. با ارزشی نما گفتن زرنگی نکن

یک کاربر دیگر نوشت: کسی که به ارزشی‌ها حمله می‌کنه یعنی ضد ارزشه.. جناب جهان‌آبادی! عبدالحمید حتی از بهایی‌ها حمایت کرد، روشن بگو دقیقا تا کجا کنارش هستی؟! شما عضو کمیسیون امنیت ملی این مملکتی و این‌طور داری دو قطبی درست می‌کنی!

کاربری در حمایت از او نوشت: به نظرم برای انتخابات مجلس بریم تربت جام یه تک رای به آقای رحیمی جهان آبادی بدیم برگردیم تهران. […]

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا