توضیح عرب سرخی درباره ی ادعای «شلاق زنی»!

به گزارش انصاف نیوز، «فیض الله عربسرخی» فعال سیاسی اصلاح طلب، که در روزهای اخیر مورد حمله ی «مهدی خزعلی» و اطرافیان اوست، در اینستاپستی نوشت:

مدتيست يكي از تهيه كنندگان سينما در رسانه هاي مختلف ادعا ميكند كه در دهه شصت من (فيض الله عرب سرخي)، دوست ايشان را شلاق زده ام.

يكبار گفته اند كه دوستشان را در بنياد فارابي و مقابل چشم آقايان انوار و بهشتي شلاق زده ام و بار ديگر گفته اند كه در وزارت ارشاد مرتكب اين عمل شده ام!

بناي اوليه من بر اين بود كه به اين ادعا پاسخي ندهم، زيرا ادعاهاي غير مستند و خلاف واقع فراواني مطرح ميشود كه عملا فرصت جواب دادن به آنها را ندارم و اميدي هم به رسيدگي منصفانه ندارم تا به دستگاههاي مسوول مراجعه كنم.

در عين حال گاه و بيگاه و بيشتر در فضاي مجازي با سوالات افراد مختلف مواجه شده ام كه به حكم ادب به آنها پاسخ داده ام.

اما تقاضاي مكرر دوستان و خانواده و تاكيد براينكه عدم پاسخگويي از يكسو مورد سوء استفاده برخي واقع مي شود و از سوي ديگر در ذهن گروهي كه با اين بازيها كمتر آشنا هستند ايجاد شبهه مي كند، باعث شد تا در حد رفع شبهه به آن پاسخ دهم.

در سال ٦٣ و در پروژه جمع آوري فيلم هاي خارجي بدون مجوز، و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، چند بار فرد مورد اشاره را ديده ام و در موضوع فيلم هاي خارجي با ايشان گفتگو كرده ام، اما اينكه ايشان را شلاق زده ام خلاف واقع و كذب محض است.

ضمن اينكه خوب است مدعي مشخص كند كه چه اتفاقي افتاده كه بعد از حدود سي سال اين داستان را مطرح كرده اند؟ و مگر ايشان در صحنه حضور داشته اند؟ و مهمتر اينكه چرا فردي كه مورد اين ظلم! واقع شده خود مدعي نشده است؟

من به همين حد از توضيح بسنده مي كنم و علاقمندان به مشروح اين ماجرا را به جلد دوم كتاب تاريخ سينماي ايران نوشته آقاي جمال اميد، چهارده صفحه اول فصل مربوط به سال ٦٤ ارجاع مي دهم كه شرحي دقيق از پروژه جمع آوري فيلم هاي خارجي ارائه كرده اند.

تصور من بر اين هست كه به توضيح بيشتري نياز نيست، ولي در صورت ضرورت شرح كامل ماجرا را در يك مصاحبه مطبوعاتي و براي استحضار مردم عزيز بيان خواهم كرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا