توهین به سیدمحمد خاتمی از تریبون نماز جمعه

حجت الاسلام علم الهدی درباره ی پیشنهاد اخیر سیدمحمد خاتمی گفت: آقایی که عمله فتنه 88 بوده می‌گوید آشتی ملی، یعنی چی آشتی ملی؟ مگر ملت باهم قهرند؟ راهپیمایی 22 بهمن را ندیدید؟

به گزارش فارس، امام جمعه مشهد مقدس در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: دوستی هر موجود، یک جریان غیرارادی و روانی مربوط به درون انسان است.

وی افزود: انسان با اراده نمی‌تواند دوست داشته باشد و هر کسی را اراده کرد دوست داشته باشد.

علم‌الهدی تصریح کرد: دوست داشتن جریانی روانی، باطنی و احساسی است و اراده در آن دخالت ندارد، آنی که اراده در آن دخالت دارد، مسأله ترتیب اثر دادن به آن محبت و دوستی است.

وی تأکید کرد: اینکه خداوند در قرآن می‌فرمایند کفار را دوست نداشته باشید، نهی از دوستی نیست، نهی از دوست پنداری است و اینکه انسان با آن‌ها معامله دوستی بکند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بعضی کارشناسان اجتماعی و گزارشگران خارجی هم مسئله راهپیمایی 22 بهمن امسال را در کشور 70 درصد بیشتر و قوی‌تر از سال گذشته ارزیابی کرده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما در بدنه جریان‌های کشور می‌بینیم، مقام معظم رهبری فرمودند مردم گله‌مندند، گفت: 3 بار مقام معظم رهبری این جمله را تکرار کردند.

وی خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند مردم از تبعیض، کم‌کاری، پیشرفت نکردن کار و بی‌اعتنایی به مشکلاتشان گله‌مندند.

وی تصریح کرد: امسال سال اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی بوده است، مسؤولان گزارش بدهند که در اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اند.

امام‌جمعه مشهد تأکید کرد: قبلاً بسیاری از مسائل فناوری‌هایمان مخصوصاً در صنعت نفت به‌وسیله خودمان اداره می‌شد اما الآن دیگران آن‌ها را اداره می‌کنند.

علم‌الهدی با طرح این پرسش که مردم چه می‌خواهند، گفت: همه از مشکل معیشت، بیکاری جوانان، گران شدن اجناس و از اینکه بعضی خانواده‌ها حتی به اولیات زندگی دسترسی ندارند گله‌مندند اما با تمام این‌ها مردم 70 درصد بیشتر از سال‌های گذشته در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند.

وی تصریح کرد: مردم چه چیزی در این انقلاب می‌بینند که روزبه‌روز بیشتر وابسته می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی افزود: مردمی که در راهپیمایی شرکت کردند اکثراً کسانی هستند که امام(ره)، جنگ تحمیلی و جنایات رژیم شاهنشاهی را ندیدند، چشم‌باز کردند و این انقلاب را دیدند و در بستر این انقلاب رشد کردند.

وی تأکید کرد: این مردم روزبه‌روز دل‌بستگی‌شان به انقلاب بیشتر می‌شود، مردم دین می‌خواهند، مردم به دینشان علاقه‌مند هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دین مردم در این انقلاب است و مردم برای دفاع از دینشان پای این انقلاب ایستاده‌اند، این مردم در این خواسته همه باهم یکی هستند، ممکن است مردم در سلایق و نظریات سیاسی اختلاف‌نظر داشته باشند و یا امثال بنده را نپسندند و نخواهند اما مردم دینشان را می‌خواهند و دین باعث پیوند مردم شده است و این مردم از هم جداشدنی نیستند.

وی ادامه داد: آقایی که عمله فتنه 88 بوده می‌گوید آشتی ملی، یعنی چی آشتی ملی؟ مگر ملت باهم قهرند؟ راهپیمایی 22 بهمن را ندیدید؟

علم‌الهدی تصریح کرد: جریانی که پیروز انتخابات را نپذیرفت و به دنبال این بود که با سفارش اوباما و انگلیس و رسانه‌ها مردم را به خیابان بیاورند تا غربی‌ها بیایند برای انتخابات ما تکلیف تعیین کنند، مردم با این‌ها قهر کردند و از این‌ها متنفر شدند و در راهپیمایی 9 دی انزجار خود را اعلام کردند.

وی افزود: مردم و رهبری 8 ماه صبوری کردند ولی دیدند روزبه‌روز جنگ این‌ها با نظام و انقلاب بیشتر می‌شود، این‌ها عددی نیستند که مردم با این‌ها آشتی کنند، به فرموده مقام معظم رهبری این‌ها قطره‌ای در دریای ملت هستند.

امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه مردم 22 بهمن هستند و این‌ها از 22 بهمن جدا هستند، گفت: این‌ها در سال 88 راهپیمایی 22 بهمن را تحریم کردند و 25 بهمن راهپیمایی برگزار کردند.

وی ادامه داد: مشکل ما این است که جریان‌های سیاسی خیال می‌کنند اگر عده اندکی برای آن‌ها کف و هورا زد و در اطرافشان بود این‌ها مردم هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: دین در انقلاب و نظام یک مظهر بیشتر ندارد و آن ولایت‌فقیه و مقام معظم رهبری است، زیرا ملاک مشروعیت و دینی بودن نظام ایشان هستند.

وی افزود: اگر تنفیذ مقام معظم رهبری نباشد، رئیس‌جمهوری حتی 90 درصد رأی مردم را هم بیاورد شرعی نیست.

علم‌الهدی با بیان اینکه جریان‌های سیاسی حسابشان را در این نظام مشخص کنند، گفت: جریان‌های قدرت یاب و فرصت‌طلبی که هرگاه انتخاباتی نزدیک می‌شود گارد می‌گیرند، این را بفهمند که اگر با زاویه داشتن با رهبری بخواهند وارد عرصه شوند مردم مشت بر دهانشان می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که می‌خواهند ژست مصنوعی مقوایی و آکادمیک به خودشان بگیرند و در مقابل رهبری اعلام زاویه کنند این را بدانند جز ذلت و فلاکت و بدبختی از این مردم چیزی نخواهند دید.

امام جمعه مشهد افزود: بنی‌صدر ملعون کجاست، همه‌جا عربده می‌کشید که 11 میلیون نفر به من رأی دادند، مردم ممکن است برای مصالح نظام به کسی رأی بدهند اما در اولین مرحله‌ای که احساس کنند با رهبری زاویه دارد، دشمن شماره یک او می‌شوند.

وی تأکید کرد: 9 دی 88 نشان داد بخش عظیمی از 13 میلیون نفری که به سران فتنه رأی داده بودند به صحنه آمدند و ابراز نفرت و برائت کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه 38 سال عمر این انقلاب نشان داده مردم فساد و زاویه با رهبری و ژست‌های دروغین را به‌خوبی می‌شناسند، گفت: سفره دین از زیر پای جوان‌های این مردم با ترویج فحشا و مفاسد قابل‌جمع شدن نیست.

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. سلام ،
  آقای علم الهدی ! مردم با یکدیگر قهر نیستند ! صورت مسئله و مقدمه را غلط طرح نکنید ! مردم با شما قهر هستند و به خاطر کشور-انقلاب و بسیاری معضلات، به شما پیشنهاد میدهند که ما حاضریم با تمام آنچه که بر ما رفته، با شما آشتی کنیم! مردم به شما میگویند، یک فرصت کوچک انتخاباتی پیش آمد و یک نفر از طیف شما را را به مجلس نفرستادیم! بویژه در پایتخت، که پیشانی کشور است! مردم به شما میگویند، شما با مرحوم رفسنجانی اختلاف دارید،ولی ما بصورت ملیونی در تشییع پیکر او شرکت میکنیم ! مردم به شما میگیند که در آن تشییع،بلندگوهای پرتعداد شما بانگ برمیآورد، لاالله الله ، و مردم از درون حنجره و بدون بلندگو،اما رساتر از بلندگوهای شما در جواب میگفت ، میر حسین! مردم ، دیگر چگونه باید بگویند که با شما و همراهان شما قهرند ، آنوقت شما این قهر به این روشنی را انکار میکنید!؟ بجای اینکه شما دست دوستی و آشتی بطرف خیل عظیمی از ملت ( نه چند تا خس و خاشاک ) دراز کنید و طلب بخشش و گذشت کنید و حلالیت از مردم بطلبید، طلبکارانه اینچنین میگویید؟ به چه چیزی غره شده اید؟ کمی تاریخ مطالعه کنید متوجه میشوید نتیجه قهر طولانی با یک ملت، چه عواقبی داشته است! من به میر حسین اردت دارم، به خاتمی عشق میورزم، و زهرا رهنورد را بانوئی دوصد گُردآفرید میدانم، اما مایلم آنان را بطور علنی و در حضور مردم که صاحب کشور و انقلاب هستند محاکمه کنید و چنانچه کوچکترین سندی دالِ بر تقصیر و خیانت و… از ایشان دارید مطرح کنید و در خاتمه و پس از دفاع ایشان، هر حکمی که خواستید،حتی اعدام صادر کنید و مطمئن باشید هیچ کس بابت هر حکمی به شما اعتراض نخواهد کرد ! این گوی و این میدان ! عمل کنید ! سخندانی و وصله چسباندن و یکطرفه به قاضی رفتن بس است!

 2. حالا خجالت نكشيد، تو رو خدا فوراً بريزيد توى خيابونا ! هم بپرسيد پيشنهاد آشتى ما چى شد ؟ هم خودتون، خودتون رو دستگير كنيد و باقى قضايا ! چرا اين قدر نازك نارنجى شديد ؟بنده خدا حرف بدى كه نزده، تازه تخفيف هم كه داده ! عمله هم معنى خوبى داره، يعنى كارگر ! مگر نشنيدى كارگران روز جهانى هم دارند ؟! از اينها كه بگذريم تنها حجه الاسلام علم الهدا نبوده كه با اين موضع قاطعانه و ادبيات انقلابى اصلاح طلبها رو مورد نوازش قرار داده مثلاً خطبه هاى حضرت آيه الله صديقى امام جمعه غيور مركز رو بخونيد خيلى قاطعانه تر از حجه الاسلام علم الهدا مورد مرحمتتون قرار داده ! من كه ميگم كار خدا بوده اكثر ائمه جمعه سراسر كشور بصورت خودجوش و يكپارچه دست به افشاگرى زدند ! من اگر كاره اى بودم تقريباً همه اصلاح طلبها رو دستگير و تبعيد ميكردم به يه
  جاى دور ! چرا آدرس غلط ميديد، چرا دل مشغولى الكى براى ملت درست ميكنيد ؟! اگر خداى ناكرده زبونم لال زبونم لال ، خوراك براى رسانه هاى خارجى درست بشه چى ؟! اونوقت انصاف نيوز تو حاضرى جواب بدى ؟!
  اينهم شد مثل گفت و گوى تمدنها ؟! ملاحظه فرموديد چه آبروئى ازمون رفت توى دنيا ؟! كدوم تمدنى حاضر به گفت و گو شد ؟! خجالت هم خوب چيزيه بخدا.

  1. نمی دانم چرا با تمامی نظرات سپهر عزیز موافقم . باور کنید اصلاح طلبان ضعف این محافظه کاران را پیدا کرده اند ببین یک جمله چقدر تاثیر دارد همه را تکان داده بعد هم می گویند مردم از این عمله فلان متنفرند واقعا اگر متنفرند شما چرا هرچه در چنته دارید به کار می گیرید معلوم که برای جامعه اینها خیلی مهمند که این بندگان خدا که همه جوره بلندگو وتریبون دارند حمله و.ر شده اند اگر اینها مورد نفرت مردم نبودند چه می شد ؟ خدا عالم است . به هرحال این آقایان بدانند روزگار همیشه روی یک پاشنه نمی چرخد دادگاه الهی در کمین همه است یوم تبلی السرایر است جز اعمال هیچ چیر و هیچ کی به داد نخواهد رسید باید ملاحظه این روزها را هم بکنند که چه جوابی برای آن روز دارند . شاید بتوانند مرا با گفته هایشان به ظاهر به خود همراه سازند اما آن روز چی ؟ خیلی سخت خواهد بود .

 3. 1- حاج آقا فرموده : (انسان با اراده نمی‌تواند دوست داشته باشد و هر کسی را اراده کرد دوست داشته باشد.) اينو که قطعا درست ميگه ، من هر چي ميخوام به ايشون علاقمند بشم و دوستشون بدارم، … خيلي عجيبه.! (2- وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بعضی کارشناسان اجتماعی و گزارشگران خارجی هم مسئله راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را در کشور ۷۰ درصد بیشتر و قوی‌تر از سال گذشته ارزیابی کرده‌اند. 3- وی تأکید کرد: این مردم روزبه‌روز دل‌بستگی‌شان به انقلاب بیشتر می‌شود، مردم دین می‌خواهند، مردم به دینشان علاقه‌مند هستند. 4- وی افزود: اگر تنفیذ مقام معظم رهبری نباشد، رئیس‌جمهوری حتی ۹۰ درصد رأی مردم را هم بیاورد شرعی نیست.) خطابم به اون 70 درصد مورد اشاره حضرت ايشونه، با فرض رديف 4 ، بريد کشکتون رو بسابيد.

  2
  1
 4. وقتی این بابا به کسی توهین میکنه نشان از عظمت و اهمیت و احترام ان شخص بین مردم دارد.

 5. حالاماهم علم الهدی ها وعلم الضلال هارا به رای میگذاریم ببینیم کدامشان اقبال بیشتری دارند.حضرت ایت اله قبول است؟

 6. جالب است که مردم به گفته شما ابراز تنفر از سران فتنه کردند و با فتنه گران قهرند . پس گفته های سران فتنه مثل آقای خاتمی که قاعدتا نباید روی مردم اثر داشته باشد و اگر چنین است چرا وقتی یک جمله از دهن خاتمی بیرون میاید تمام مجبور به واکنش میشوید . بیایید صادق باشیم کسی که تصویر دستش در روی پوستر های انتخاباتی از تمام تریبونهای فعال شما در رسانه ملی مطبوعات و…انتخابات را ۳۰ بر صفر برنده میشود را عمله خطاب کردن خود زنیست . شما با پایین کشیدن بزرگان هم قد آنها نخواهید شد . خود را بالا بکشید . البته شما را سرزنش نمیکنم چون حسادت به محبوبیت خاتمی در میان همفکران شما یک بیماری مصری و اپیدمیست .

 7. اگه خاتمی خریداری نداره پس چرا به شما فشار میاد .. ولش کنید مثل مردم آدی زندگی کنه دیگه … چرا می ترسید … شما هم یک روز بیاید خیابان مردم رو دعوت کنید .. و یک روز خاتمی اینکارو بکنه . ببینیم مردم کی رو دوست دارن .. به حرف شما که نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا