آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

  • خیر (78%, 109 رای)
  • بله (22%, 31 رای)

جمع آرا: 140

Loading ... Loading ...

شائبه استفاده تبلیغاتی رئیسی از آستان قدس

«رضا صادقیان» عضو بخش تحلیلی انصاف نیوز در یادداشتی درباره ی نامه های امروز «ابراهیم رئیسی» تولیت آستان قدس رضوی نوشت:

آقای رئیسی در دو نامه جداگانه به رئیس سازمان صدا و سیما و رییس جمهوری، به نحوه پوشش خبرهای مربوط به رییس دولت یازدهم واکنش نشان داده و خطاب به روحانی نوشته‌اند:

اگر در صحنه انتخابات ریاست‌جمهوری، رقابت برای خدمت به مردم می‌باشد و همین مایه مباهات ماست، حیف است که به شائبه نمایش‌های تبلیغاتی که داوری دیگران را درباره ما مخدوش می‌کند، آلوده شود.

اصل سخن آقای رئیسی کاملا بجا و درست است فارغ از این که مصداق پیدا کرده باشد یا خیر؛ در اصل کلام و ادعای مطرح شده جای مناقشه‌ای نیست. بدیهی است که نمی‌بایست مسوولان از جایگاه خود در جهت «نمایش‌های تبلیغاتی» استفاده کنند. ولی چنین سخنی موقعی مورد قبول شنوندگان و ناظران جامعه می‌افتد که کارنامه نویسنده نامه در این مورد خاص دارای «شائبه» نباشد.

از حدود سه ماه قبل تا ورود رسمی آقای رئیسی به صحنه رسمی انتخابات، عکس‌های ایشان در سطح گسترده‌ای بی‌بهانه یا با بهانه در حال انتشار است (ای کاش یکی از کارشناسان حوزه رسانه در چنین مواقعی همراه وی می‌بود و اندکی در گرفتن زاویه عکس‌های حضور سرزاده[!] دقت بیشتری به خرج می‌داد)؛ دیگر مقایسه ایشان با مرحوم شهید بهشتی که دیگر جای خود دارد.

بازدید وی از حاشیه‌نشینان شهر مشهد و دیدارهای سر زده به منازل نیازمندان سوژه جدانشدنی تصاویر منتشر شده طی ماه‌های گذشته بوده و هست. اگر قرار بر خدمت رسانی و اجرایی کردن نقطه نظرات رهبری در زمینه خدمت‌ به شهروندان و زائران هستید که بدون تردید در تلاش هستید، چه نیازی به گرفتن عکس از زاویه‌های مختلف و انتشار این تصاویر با زیرنویس‌های خاص است؟ مگر نه اینکه خدمت به مردم از نگاه آقای رئیسی به حق «مایه مباهات» شمرده می‌شود، بنابراین این نقد به کارنامه اجرایی و رسانه‌ای وی در این زمینه قبل از آنکه به رئیس دولت وارد باشد به شخص ایشان وارد است.

شاید از نگاه آقای رئیسی نشر گسترده این تصاویر در فضای مجازی و رسانه‌های مکتوب دارای «شائبه» نمایش‌های تبلیغاتی نیست ولی پخش فیلم ریاست جمهوری به دلیل بهره‌برداری از میدان گازی مشترک با کشور قطر که به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های در حال اجرا کشور بوده دارای شائبه تبلیغاتی است!

صرفا جهت یادآوردی: آقای رئیسی در تعطیلات نوروز و به مناسب ارایه خدمات رفاهی به زائران حرم امام رضا(ع) بیش از 3 مصاحبه با رسانه ملی داشته‌اند. مصاحبه‌هایی که انجام آن می‌توانست بر عهده مسوولان دیگری در آستان قدس گذاشته شود و آقای رئیسی زحمت این مصاحبه‌ها را در وقت‌های طلایی صدا و سیما به خود ندهند، ولی ایشان هر بار مقابل دوربین تلویزیون حاضر و از خدمت‌رسانی‌های انجام شده سخن گفتند!

مقایسه این گونه خدمات در برابر راه‌اندازی پتروشیمی و میادین گازی مشترک از منظر وسعت کار به هیچ عنوان قابل قیاس نیست، با این حال آقای رئیسی این حق را به خود می‌دهد که از نحوه ی پوشش خبری صدا و سیما گله‌‌مند باشد و به‌دور از هر نوع شائبه کار تبلیغاتی، دو نامه با یک موضوع بنویسد. نوشتن چنین نامه‌هایی در این زمان خالی از شائبه ی تبلیغات انتخاباتی نخواهد بود، با این حال آقای رئیسی اعتراض خود را در قالب نامه بازگو کردند.

یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که حسن روحانی در حال حاضر هم رییس دولت یازدهم است و همزمان کاندیدای ریاست جمهوری؛ ناگفته تفاوت جایگاه ایشان و آقای رئیسی هویداست. بنابراین چندان عجیب نیست که چهره رییس دولت و خبرهای مربوط به راه‌اندازی ابر پروژه‌های صنعت نفت و گاز در حد چند خبر به همراه فیلم از سوی صدا و سیما پخش شود. ضمن آن که گزارش های صداوسیما در مجموع به نفع جریان آقایان رئیسی و قالیباف و البته در رقابت با آقای روحانی است!

دو نامه ابراهیم رئیسی به روحانی و صداوسیما

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. رئیسی (از طرف): خب البته این که صدا و سیما طرف ما و برنامه هاش به نفع ما باشه ، این که روال عجیب و تازه ای نیست و رویه متداولیه که نمی تونه مشکل داشته باشه، اما اینجا یک جایی به فرض در موضوع خیلی مهم و لازمی ولو یکبار رویه معمول رعایت نشه و کس یا جریان دیگه ای هم مطرح بشه، باید دید که چنین اشتباهات و حرکات مشکوک و بر خلاف رویه ای که کسی جز ما مطرح بشه، چرا و چطور صورت می گیره

  2. خوب جناب رئیسی شما که ادعای ۳۰ سال کارهای اجرائی دارید ! ، و اکنون هم مسئوال آستان قدس هستید ، از دست آورد ها و خدمات خود در سطح ملی و دیگر خدمات خود ، ما را آگاه کنید و برای خود تبلیغ ، البته نه با عکس های زاویه دار

  3. البته حضرت ایت……(اناره برهانه)منظورشان اینست که پخش نماز ویا دیگر موضوعات وامور مستحدثه جهت تنویر اذهان عوام وتوجه انها به امور قدسی از وظائف اصلی حضرات (خیرالانام) است ونشان دادن ان ها جهت هدایت عوام لازم است وقس علیهذا……… ولیکن صدا وسیما اخبار مربوط رییس دولت را بدون تصویر وبدون نام بردن از رییس دولت وبراین اساس که این اخبار مربوط به کدام منطقه جغرافیایی کره ارض است بیان کند که شائبه تبلیغ درتصور کسی نگنجد.

    1. مرتضای گرامی حجت الاسلام صحیحه نه آیت الله .حتی در همین حکم اخیر رهبری هم اومده: حجت الاسلام حاج سید ابراهیم رئیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا