واکنش فراکسیون اهل‌سنت و اخطار مکارم شیرازی به توهین شبکه «ولایت»

اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار پیگیری توهین شبکه ولایت به مولانا عبدالحمید از طریق مسئولین قضائی و امنیتی شدند.

به گزارش انصاف نیوز، دو روز پیش آیت الله مکارم شیرازی که این شبکه ی ماهواره ای زیر نظر وی فعالیت می کند، در اخطاری شدید به شبکه ی ولایت گفته بود: اگر یک بار دیگر برنامه تفرقه انگیزى اجرا کنند، براى همیشه حمایت خود را از آن ها بر مى دارم.

به گزارش ایسنا، در نامه فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی به علی لاریجانی آمده است:

« جناب آقای دکتر لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام و تبریک سال جدید و با آرزوی سلامتی و سربلندی برای ملت بزرگ ایران

به استحضار حضرت عالی می‌رساند سرزمین کهن و اجدادی ایران زمین، همچون گلستانی رنگارنگ از اقوام  مختلف بوده و در طول تاریخ عظمت، قدرت و شکوه این سرزمین پرمهر، در دوستی و محبت و عشق هموطنان به آب و خاک و اتحاد با یکدیگر بوده است.

جامعه اهل سنت ایران که در استان های مختلف مرزی و غیرمرزی با قلب‌های مملو از عشق به وطن علی‌رغم برخی مرارت ها و مشکلات، بخشی از ملت ایران بوده و در شادی و غم هموطنان خود شریک اند و قطره ای از اقیانوس بی‌بدیل مردم ایران کهن هستند تاکنون جز به محور اعتدال و دوری از تفرقه افکنی نرفته‌اند و هرگز نیز نخواهند رفت.

هر زمان که ندای افراط از فرد یا افرادی در این جامعه بلند شده، قبل از هر کس خود در مقابل آن سینه سپر کرده‌ایم تا گزندی به میهن و مردم سربلندمان وارد نیاید و همیشه تلاش کرده‌ایم به اعتقادات و باورهای همه هموطنانمان احترام بگذاریم و از بی احترامی به باورها و شخصیت ها و اعتقادهای دیگران خودداری کنیم اما متاسفانه علی‌رغم نیاز این سرزمین آبا و اجدادی به وحدت، همدلی، عشق و محبت هرچند گاهی ندایی تفرقه افکنانه و توهین و تحقیر قلب جامعه متدین و آرام اهل سنت را جریحه‌دار نموده و به امنیت و آرامش جامعه آسیب وارد می نماید.

شبکه تفرقه افکن و انگلیس مآب موسوم به “ولایت” که کاری جز آسیب زدن به وحدت از طریق تحقیر، توهین و هتاکی و تحریک مردم ندارد، اخیرا در برنامه‌ای سراسر هتاکی یکی از بزرگترین علمای مورد احترام مردم شیعه و اهل سنت کشور محور اعتدال گرایی و خیرخواهی جناب شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید (حفظه الله) را مورد تاخت و تاز قرار داده و هرچه را اربابان انگلیسی و صهیونیست مجریان برنامه تلویزیون ولایت دیکته نموده بودند بیان و قلب میلیون‌ها اهل سنت ایرانی و میلیون‌ها شیعه حامی اعتدال و دوستی و همدلی در ایران را جریحه دار کردند.

از آن‌جا که این اقدام در سال جدید و در شرایط کنونی منطقه که در آتش تفرقه و افراط می‌سوزد و نیز همزمان با ایام انتخابات نشان دهنده توطئه‌ای خطرناک و برنامه ای طراحی شده جهت ایجاد آتش اختلاف و رای گیری در مناطق تلفیقی کشور می‌باشد و ممکن است باعث فتنه‌ای غیرقابل کنترل گردد.

لذا خواهشمندیم به عنوان رئیس قوه مقننه از طریق مقامات مسئول قضائی و امنیتی برخورد مناسب با این شبکه تفرقه افکن انگلیسی انجام شده تا آرامش و همدلی و همراهی ملت کهن ایران بیش از این توسط این متعصبان و جاهلان مزدور تحت تاثیر قرار نگیرد. »


واکنش آیت الله مکارم شیرازی

دو روز پیش آیت الله مکارم شیرازی در اخطاری شدید به شبکه ی ولایت گفته بود: اگر یک بار دیگر برنامه تفرقه انگیزى اجرا کنند، براى همیشه حمایت خود را از آن ها بر مى دارم.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از قم نيوز، در پیام این مرجع تقلید آمده است: اخیراً اطلاع یافتم که شبکه محترم ولایت بدون هیچگونه اطلاع به اینجانب، برنامه تفرقه انگیزى را اجرا کرده (هرچند بعد از آن عذرخواهى کرده اند) ولى به ایشان تأکید کرده ام که اگر یک بار دیگر برنامه تفرقه انگیزى اجرا کنند، براى همیشه حمایت خود را از آن ها بر مى دارم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. حالا جالب اينجاست كه دست اندركاران شبكه مدعى انحصارى وحدت بين مسلمين هم تشريف دارند ! مبه ندرت روزى وجود دارد كه مديران اين شبكه روش و منش ديگر شبكه هاى شيعه – امام حسين، بيت العباس، بفيع، سلام و فدك – را تقبيح نكنند. پر كاربردترين كلمه آنها هم كلمه شيعه انگليسى است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن