پیام جمعیت امام علی به مناسبت روز کارآفرینی

جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی که در حوزه کار آفرینی برای مادران سرپرست خانوار فعالیت دارد. پیامی به مناسبت روز جهانی کار آفرینی در کانال تلگرامی خود منتشر کرده که متن آن در پی می‌آید

بی شک ریشه ی بسیاری از معضلات اجتماعی بخصوص در میان نسل جوان مساله ی بیکاری است. در حالی که طبق اعلام منابع رسمی میزان فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور، بسیار بیشتر از مجموع کل افراد شاغل در ادارات و مراکز دولتی می باشد لزوم کارآفرینی جهت اشتغال قشر جوان بسیار ضروری به نظر می رسد. عدم حرکت به این سمت، موجب سوق پیدا کردن به سمت مشاغل کاذب شده که خود تبعاتی را برای فرد و جامعه به دنبال دارد.

جمعیت امام علی (ع) که حوزه ی فعالیت خود را در زمینه یاری رساندن به کودکان کار تعریف نموده است، در بخشی از فعالیت خود با ایجاد خانه های اشتغال سعی در سوق دادن زنان و مادران از شغل های کاذب به حرفه های مختلف نموده است. به این ترتیب با ایجاد یک منبع درآمد برای این مادران، کودکان آنها به مرور از چرخه ی کار در خیابان و کارگاه ها خارج شده، می توانند به تحصیل خود ادامه داده و از حقوق اولیه ی خود بهره مند شوند. بی شک حمایت از سازمان های مردم نهاد در این زمینه از سوی نهادهای متولی مانند وزارت کار و رفاه اجتماعی می تواند مشوقی مناسب در این زمینه باشد. بیمه کردن افراد شاغل در این مراکز یکی از این حمایتها می تواند باشد.

 

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن