شرایط عجیب برای زنان نوازنده در دانشگاه کاشان

معاونت فرهنگی دانشگاه کاشان در نامه‌ای به دبیر کانون موسیقی این دانشگاه محدودیت‌های جدیدی را در اجرای موسیقی زنده توسط زنان در این دانشگاه اعلام کرده است.

به گزارش انصاف نیوز، «محمدعلی کامفیروزی»، فعال دانشجویی،  امروز در توییتی به شرایط محدودکننده‌ی نوازندگی زن‌ها در دانشگاه کاشان اشاره کرد و نوشت: «شرایط اجرای نوازندگی خانم‌ها در دانشگاه کاشان:

۱ . مجرد نباشند

۲ . استفاده از هدبند

۳ . حجاب مناسب

۴ . از لباس تنگ، چسبان، کوتاه یا آستین کوتاه استفاده نکرده باشند

۵ . جیغ نبودن رنگ لباس

۶ . جز نوازندگی حرکت اضافه‌ای نداشته باشند

۷ . در حاشیه یا پشت سر سایر اعضای گروه بنشینند».

در ادامه‌ی این توییت، عکسی از یک نامه‌ی رسمی نیز پیوست شده که در آن «حسن توفیقی» معاونت فرهنگی دانشگاه کاشان، در نامه‌ای به «بیابانی»، دبیر کانون موسیقی این دانشگاه، شرایط جدید نوازندگی بانوان در این دانشگاه را گوشزد می‌کند و در ادامه‌ی این نامه اضافه می‌کند: «تعریف موسیقی فاخر از نظر کارگروه موسیقی کاشان: «موسیقی فاخر، موسیقی سنتی است که هم به لحاظ قالب و هم به لحاظ محتوا، هم ابزار، هم به لحاظ خوانندگان و نوازندگان و نیز از لحاظ شیوه‌ی ارائه، غیر ملهی و غیر مطرب و غیر ریتمیک (رقص انگیز) و نیز هماهنگ با ارزش‌های ملی – مذهبی و فرهنگ و عرف جامعه‌ی اسلامی و شهرستان مذهبی – فرهنگی کاشان بوده باشد… ».

اجرای موسیقی زنده در شهرهای مختلف ایران، به ویژه در دانشگاه‌ها غیریکسان و با معیارهای متفاوتی است. به گونه‌ای که اجرای موسیقی در برخی از استان‌ها مانند استان خراسان رضوی به کلی ممنوع بوده و دستورالعمل‌های جدیدی در این باره از سوی نهادها اعلام می‌شود.

شرایط عجیب برای زنان نوازنده در دانشگاه کاشان

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/dAu2E
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 Comments

  1. بهترین راه حل اینه که هر هنرمند در یک کارتن ماشین لباسشویی بنشیند و آنهایی که مجبورند بایستند در کارتن یخچال باشند تا مشکلی پیش نیاید. کارتونها ترجیحا زیبا و جادار و مطمئن باشند.

  2. حالا این شرایط کجاش عیب داشت؟شرایط سنگین ووزین وخوبی است کجاش عجیب است ؟بالاخره جامعه دینی ومذهبی است باید اصول را رعایت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن