عمار حکیم دو نامه به آیت‌الله خامنه‌ای نوشت

«فرید مدرسی» خبرنگار ایران که اخیرا به عراق سفر کرده بود، خبر داد که «عمار حکیم دو نامه به آیت‌الله خامنه‌ای نوشت».

به گزارش انصاف نیوز، وی در صفحه‌ی شخصی خود نوشته است: منابع موثق اعلام کردند؛ سید عمار حکیم، رئیس پیشین مجلس اعلای اسلامی عراق برای جدا شدن از این تشکل و راه‌اندازی حزب جدید در دو نامه جداگانه با آیت‌الله خامنه‌ای مشورت کرده است. این دو نامه؛ یکی در سال گذشته و دیگری در ماه گذشته نوشته شده و در آن به دلایل جدایی خود از مجلس اعلا اشاره شده و وضعیت سازمانی و سیاسی این تشکل و تحلیل آینده عراق و نقش عمار حکیم در آن تشریح شده است. عمار حکیم این نامه‌ها را به عنوان شخص “آیت‌الله خامنه‌ای” نوشته است؛ نه به عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران.

بنا بر این گزارش، «پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای در نامه اول، توصیه به عدم انشقاق در مجلس اعلا بوده است که با بن‌بست اجرایی، حکیم بار دیگر نامه می‌نویسد و شرایط را بازگو می‌کند اما آیت‌الله خامنه‌ای به نامه دوم پاسخ نمی‌دهند و حکیم نیز در مصاحبه‌ای مطبوعاتی جدایی از مجلس اعلای عراق و راه‌اندازی جبهه ملی حکمت را اعلام می‌کند».

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: https://www.ensafnews.com/LkPBV
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 Comments

  1. فقط خدامیدونه چه سرمایه عظیمی ازایران به سوی این کشورها روانه شده که اگه صرف تقویت بنیه اقتصادی وحتی نظامی کشورمیشدالان به این وضعیت ازهم پاشیدگی داخلی نمی رسیدیم.امروزعراق فرداهم نوبت سوریه

    13
    3
    1. جناب بيژن، در کشورهاي عراق و به ويژه سوريه، در هر دو صورت پيروزي يا شکست دولت هاي فعلي، و در صورت سوم، تداوم وضعيت حال، مردم ايران بازنده اند!! اگر دولت هاي فعلي پيروز شوند، مطمئنا” بايد بسازيمشان، و اگر شکست بخورند، در صورت شکايت از ايران در مجامع بين المللي، براي بازسازي تخريب هاي ناشي از جنگ در اين کشورها، پوست از سرما خواهند کند! اين خط، اين هم نشان! و البته در صورت تداوم وضعيت حال آنها، خود بهتر ميدانيد و حسن نصرالله هم با وضوح و شفافيت ميليارها پيکسلي همه چيز را فرمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن