چرا شهرزاد میرقلی‌خان «عکس سرافراز» را تکذیب نکرد؟

بر خلاف برخی برداشت‌ها از کامنت «شهرزاد میرقلی‌خان» ، بازرس ویژه رییس صداوسیما در زمان مدیریت محمد سرافراز ، او برداشت‌های اولیه از تشخیص حضور آقای سرافراز به همراه خودش در عکسی که در فیسبوک منتشر کرده را تکذیب نکرده است.

بیشتر بخوانید: فیلمی که شهرزاد میرقلی خان از سرافراز منتشر کرد! (۶ اردیبهشت ۹۸)

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، شهرزاد میرقلی‌خان ۵ روز پیش عکس جنجالی را منتشر کرده بود. چند ساعت بعد، اولین نفری که برای او کامنت می‌گذارد، یک شهروند عمانی است که «این عکس کجاست؟» و میرقلی‌خان می‌گوید «شما راهنمای تور بودی! چرا اطلاعاتی درباره‌ی آن شهر نمی‌دهی؟» و او پاسخ می‌دهد «من؟ ما همدیگر را ملاقات کردیم!»

934

فردی که میرقلی‌خان او را در کامنت‌ها راهنما می‌خواند، ۳۱ تیر ماه ساعت ۷ شب، یعنی ۵ روز پیش عکسی را دقیقا از همان منطقه‌ی توریستی در صفحه‌ی خود به اشتراک گذاشته است. میرقلی‌خان عکس جنجالی را از آن منطقه در بامداد ۱ مرداد ماه روی فیسبوک گذاشته، حدود ۵ ساعت بعد از او. بنابراین او در آن روز در همانجا بوده، و ظاهرا توری را برده است چون در عکسی که گذاشته چند توریست دیده می‌شوند.

935

یکی دیگر از کامنت‌ها زیر عکس جنجالی را شخصی به نام «شهرزاد راضی» گذاشته «این عکس آقای سرافراز نیست؟!» و میرقلی‌خان پاسخ داده «شهرزاد جان شما شهر رو دریاب، آقای سرافراز که تهرانه». میرقلی‌خان توضیح نداده منظور این است که آقای سرافراز در عکس نیست یا هست، فقط گفته که حالا در تهران است.

میرقلی خان در پاسخ به کامنتی دیگر درباره‌ی خبری شدن عکس منتشر شده، به صورتی مبهم گفته «اینگونه اخبار ویژه‌ی کانال‌های دور قاب چین مخصوص مغز نخودچی‌های مفلوک و عقب افتادست که ۴ روز بعد از این پست طول کشیده براشون تا یه سناریو تو مایه‌ی سناریوی تبعید من بسازن و مثلا جنجال کنن».

خبر خبرگزاری فارس از سفر سرافراز

کانال «فارس پلاس» یکی از کانال‌های خبرگزاری فارس، سه هفته پیش با اعلام این که «شهرزاد میرقلی خان از سفر امروز سرافراز و همسرش به عمان خبر داد»، فیلمی را به اشتراک گذاشته بود که زنی در آن با صدای بسیار شبیه به شهرزاد میرقلی‌خان، می‌گفت:

«بسم الله الرحمن الرحیم. جمعه ۱۸ تیر ماه ۹۵، پرواز هواپیمایی عمان از مبداء تهران به مسقط به زمین نشست و میهمانان عزیز ما یعنی جناب آقای دکتر سرافراز و همسر عزیزشون به عمان خوش آمدند».

دوشنبه نیز همین کانال خبرگزاری فارس با به اشتراک گذشتن عکسی که خانم میرقلی‌خان در فیسبوک گذاشته، به نقل از «صادق نیکو»، فعال رسانه‌ای اصولگرا نوشت: «جناب سرافراز و خانم میرقلی خان در عمان! احمدی‌نژادی که [الحمدلله] خیلی زود رفت …»

یادداشتی که حذف شد

شهرزاد میرقلی‌خان بامداد سه‌شنبه، حدود ۱۲ ساعت پس از جنجال‌ها بر سر عکس فیسبوکش، توضیحی منتشر کرده ولی آن را در ظهر سه شنبه حذف کرد.

در این متن، در حالی خانم میرقلی‌خان مدعی شده که «عکس با تور لیدر» بوده که عکس‌های آن تور لیدر هیچ شباهتی با فردی که در عکس جنجالی هست ندارد و از طرفی موهای او به آقای سرافراز شباهت بسیاری دارد.

932

931

به گزارش انصاف نیوز، البته نکته‌ی مهمی که میرقلی‌خان روی آن در کامنت‌ها و یادداشت حذف شده تاکید دارد این است: «اگر دکتر سرافراز به عمان سفر کرده یا نکرده باشه، به شما چه ارتباطی داره؟».

متن یادداشت حذف شده در پی می‌آید:

«با عرض سلام و ادب خدمت عاقلان عزیز ایرانی. ۴ روز پیش بنده این عکس با تور لیدرمون رو برای دوستان خارجیم گذاشتم که یهویی از امروز صبح جاهلان سیه فکر پلید اندیش بیمار، لطف کردن و گفتن هر کس سبیل داره پدر منه!

احتراما، در پاسخ به سوالات فراوان بسیاری از جاهلان بد اندیش بازجو باید عرض کنم:

«اگر دکتر سرافراز به عمان سفر کرده یا نکرده باشه، به شما چه ارتباطی داره؟ پاتک دیگه‌ای جز منحرف کردن افکار عمومی به اینگونه امور شخصی ملت برای پوشوندن فاجعه حقوق‌های نجومی و واقعیات روز ایران ندارین؟
چه نوع بی قابلیتی از من دیدین که فکر کردین میتونین حکم زبان و قلم منو داشته باشین؟ خداییش خودم چلاغم یا از کسی میترسم یا به کسی بدهکارم که بخوام عکسی از دکتر بزارم و با بانگ بلند خودم اعلام نکنم؟! علی القاعده خبرگزاری شهرزاد رو دست کم گرفتید دیگه!
به نهادهای اطلاعاتی خدمت می‌کنین که خداییش اونا ظاهرا دخالتی در اینگونه موضوعات نمیکنن و شما دادستان شهر شدید! خداییش مملکت اینقدر از دست رفته که یه مشت جاهل شدن سکاندار خبرگزاریهای تلگرامی و هیچ نهاد امنیتی هم نمیتونه جلوشونو بگیره.
پیشنهاد می‌کنم سری به فیل دیتاسنتر به گل نشسته تو سازمان و بقیه‌ی پروژه‌های چند میلیاردی رو هوا مونده بزنید و از اینهمه انرژیتون در راه مثبت و دفاع از بیت المال و حق الناس استفاده کنین.
فب [فیسبوک] من قطعا توسط خیلی کشورها رصد میشه، خواهشا با آبروی ایرانی‌های عاقل و متفکر اینطوری بازی نکنین. زشته جلو خارجیا بابا! میگن ببین چه مست و ملنگیه ایران که اخبار روزشون شده یه پست شهرزاد در مورد شهر جادوی بهلا که ۲۰۰۰ سال پیش توسط فارسی‌ها تو عمان ساخته شده، بعد ملت تاریخشون رو ول کردن از تو یه عکس اینطوری پاراپاگاندا برا سرافراز ساختن، پس به راحتی میشه چنین ملتی رو در جهل به بردگی کشید دیگه! و اما دوستان عزیز، برای بهبودی و شفای عاجل مغزهای نخوچی جاهلان گل اندیش ایران زمین اجماعا صلوات.»

سابقه ی خبر

شهرزاد میرقلی خان در زمستان پارسال در حالی که بازرس ویژه ی سرافراز بود از کشور خارج شود و پس از چند ماه هم محمد سرافراز از ریاست سازمان صداوسیما کنار گذاشته شد؛ طوری که بسیاری از تحلیلگران این کناره گیری را به ماجرای خانم میرقلی خان مرتبط می دانند.

سرافراز در بهمن ماه در گفتگویی با جام جم، روزنامه ی سازمان صداوسیما در این باره گفته بود:

خانم میرقلی‌خان که سابقه پنج سال زندان در آمریکا، به علت قصد خرید دوربین دید در شب را داشت، به توصیه نهادهای امنیتی و سابقه کار رسانه‌ای همکاری خود را با شبکه پرس‌تی‌وی آغاز کرد. برخورد دستگاه قضایی آمریکا باوی ناعادلانه بود و پیگیری حقوقی صدور چنین حکمی از سوی دادگاه‌های آمریکا ضرورت داشت.
وی پنج سال محکومیت زندان را در حالی گذراندکه در جلسه خرید دوربین تنها به‌عنوان مترجم حضور داشت، اما به دلیل برخورد ناعادلانه دستگاه قضایی آمریکا آسیب‌های زیادی دید که به درخواست ما و با هدف افشای ماهیت ضدانسانی رفتار و کردار آمریکا، تمام اتفاقات رخ داده را در قالب کتابی به زبان انگلیسی تشریح کرد. این کتاب به صورت زندگینامه ایشان است اما بخش عمده‌ای از آن به رفتار دولت آمریکا در زندان‌های این کشور اختصاص دارد. وی در سه سالی که با رسانه ملی همکاری داشت، اجرای امور محوله را با دقت، سرعت و امانتد‌اری به سرانجام می‌رساند.
عوامل یک دستگاه امنیتی با فراخواندن وی و بیان این‌که چرا کتاب چاپ کرده یا چرا با رسانه‌ها مصاحبه کرده است، از خانم میرقلی‌خان خواستند کشور را ترک کند. چنین برخوردی با ایشان غیرمنطقی بود چون کتاب نوشته شده سند محکومیت آمریکاست، وی به توصیه‌ ما کتاب نوشت چون بسیاری از زندانیان در آمریکا جرات نگارش آنچه را برآنها گذشته است، ندارند لذا این آقایان بایستی توضیح دهند چرا با ایشان چنین برخوردی داشته‌اند. ابتدا اتهام مضحک جاسوسی زدند و بعد که مدرک نداشتند، حرف خود را پس گرفتند.
اتهامات و برچسب‌هایی که در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در مورد وی مطرح شده مانند جاسوسی، اختلاس، نفوذی و داشتن روابط نامشروع ناشی از بداخلاقی است، دیگر اتهامی نبود که به ایشان نچسبانده باشند چنین برخورد و برجسته‌سازی آن در سطح برخی رسانه‌ها نشان می‌دهد طراحان عملیات روانی علیه رسانه ملی پروژه ویژه‌ای را در دست اقدام دارند این در حالی است که با گذشت یک ماه از موضوع و حتی برخوردهای غیرقانونی نظیر به سرقت بردن لپ‌تاپ و عکس‌های شخصی ایشان و عدم ارائه پاسخ قانع‌کننده و حتی ندادن یک برگ توضیح از سوی نهادهای ذی‌ربط لازم دانستم توضیحاتی را در این خصوص ارائه کنم.

فیلمی که شهرزاد میرقلی خان از سرافراز منتشر کرد!

گلایه سرافراز از برخورد «عوامل امنیتی» با شهرزاد میرقلی‌خان

پای «افراد نفوذی» به پرونده «شهرزاد میرقلی‌خان» باز شد

تصویب «تقویت نظارت بر انتصابات و مزایده ها»ی صداوسیما

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن